Způsobit škodu a ujet. Nový trend na Prostějovsku?!

Způsobit škodu a ujet. Nový trend na Prostějovsku?!
Foto PČR
Další fotky: 
Způsobit škodu a ujet. Nový trend na Prostějovsku?!

Ve středu 28. listopadu 2018 přijali policisté skupiny dopravních nehod hned dvě oznámení o pravděpodobných dopravních nehodách a ujetí viníků z místa.

K první z nich došlo v době od 6:15 do 7:15 hodin na parkovišti u základní školy na Jakubském náměstí v Kostelci na Hané. Zde neznámý řidič pravděpodobně neúmyslně svým vozidlem poškodil pravý bok zaparkovaného automobilu značky Citroën. Jeho majitelce tím způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 10 tisíc korun.

Ke druhé obdobné nehodě došlo v době od 6:15 do 13:00 hodin na dvoře domu ve Svatoplukově ulici v Prostějově. Poškozeným vozidlem v tomto případě je automobil značky Chrysler a předběžně vyčíslená škoda je 20 tisíc korun.

Policisté po vinících obou nehod pátrají a přivítali by jakoukoli pomoc náhodných svědků. Ti mohou své poznatky policistům sdělit osobně na prostějovském dopravním inspektorátu v Havlíčkově ulici č. 16b, telefonicky na číslech 974 781 251 nebo 725 861 968, případně na lince tísňového volání 158.

"V poslední době zaznamenáváme zvýšený počet ujetí z místa nehody a nevinní poškození pak jsou nuceni si způsobenou škodu uhradit sami, místo aby byla zaplacena z pojištění viníka. Proto policisté doporučují, že pokud se občané stanou svědky dopravní nehody, od které její viník ujel, aby pomohli majiteli poškozeného automobilu či jiné věci a učinili opatření ke zjištění totožnosti viníka. Takovým opatřením může být oznámení na policii, nebo i na papíře napsaný vzkaz o průběhu nehody a s registrační značkou viníka umístěný za stěrač poškozeného vozidla. Nikdo neví, kdy se do podobné situace dostane sám a taková pomoc mu pak přijde vhod," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Poslat nový komentář