Za hazard bez povolení hrozí až padesátimilionová pokuta

Za hazard bez povolení hrozí až padesátimilionová pokuta
ilustrační foto GŘC

Skončila platnost některých rozhodnutí o povolení vydaných ministerstvem financí nebo obecními úřady. ​Celní správa České republiky působí od loňského ledna jako dozorový orgán v oblasti provozování hazardních her. Tato kompetence celní správě náleží na základě zákona o hazardních hrách.

K 1. lednu skončila platnost některých rozhodnutí o povolení vydaných ministerstvem financí nebo obecními úřady. „Nejčastěji se jedná o povolení k provozování výherních hracích přístrojů, tedy nejstarších technických zařízení v tzv. zvláštním provozním režimu – v restauracích a podobných zařízeních,“ uvedla tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová.

Celní úřady budou skutečný stav v těchto provozovnách aktuálně ověřovat. „Z tohoto důvodu někteří provozovatelé hazardních her nově provozují technickou hru v souladu se základním povolením a povolením k umístění herního prostoru dle zákona o hazardních hrách,“ uvedla mluvčí.

Generální ředitelství cel upozorňuje na ustanovení zákona o hazardních hrách, které stanoví zákaz výskytu nepovolených technických zařízení v herním prostoru. „Pokud bude takový přístroj (i vypnutý) v herním prostoru umístěný, bude celním úřadem zadržen a provozovateli může být ve správním řízení uložena pokuta až do výše tří milionů korun. Jestliže technické zařízení bude provozováno v prostoru bez příslušného povolení, může pokuta dosáhnout výše padesát milionů korun, nebo s ohledem na další skutečnosti (umístění, počet a jiné) bude policejní orgán celní správy prověřovat, zda nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu podle trestního zákoníku,“ upozorňuje Hana Prudičová. (red)

Poslat nový komentář