Hejtman Rozbořil se chce obrátit na Ústavní soud. Kvůli kauze Vidkun

Hejtman Rozbořil se chce obrátit na Ústavní soud. Kvůli kauze Vidkun
ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Kauza s názvem Vidkun se týká podezřelých vazeb mezi podnikateli, policisty a politiky. V případu jde údajně o ovlivňování některých trestních kauz a úniky informací z trestních spisů, které negativně ovlivňovaly jejich úspěšné vyšetření. Obviněni v ní byli podnikatel Ivan Kyselý a vysoce postavení olomoučtí policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj a olomoucký hejtman Jiří Rozbořil.

První tři byli v minulých dnech propuštěni z vazby, Rozbořil je stíhán na svobodě. Kyselý byl obviněn z účastenství na zneužití pravomoci úřední osoby, šéf odboru olomoucké hospodářské kriminality Radek Petrůj a náměstek olomouckého policejního ředitele Karel Kadlec ze zneužití pravomoci úřední osoby, policejní náměstek navíc z přijetí úplatku. Hejtman Rozbořil čelí obvinění z podplácení.

Všichni čtyři si podali proti svému obvinění stížnost, Nejvyšší státní zastupitelství ji ale ve čtvrtek odmítlo. Trestní stíhání je podle něj zákonné a odůvodněné.  Rozbořilův obhájce Petr Konečný se s klientem chystá obrátit na Ústavní soud.

Dokazování v kauze s názvem Vidkun ale ukončeno nebylo, i nadále pokračuje výslech svědků. (Zdroj ČT24)

Komentáře

Pane inženýre Rozbořile, prozradím Vám termín:"Politická odpovědnost". Tedy podezřelý dá svou funkci k dispozici a do ukončení vyšetřování, případně soudu není v politice. Děkuji Vám, že to nectíte, alespoň pomůžete k vyššímu propadu svých přátel ze soc-dem. v krajských volbách. Jejda, ti Vás budou mít "rádi!"

Poslat nový komentář