Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Hejtman Rozbořil se chce obrátit na Ústavní soud. Kvůli kauze Vidkun

Hejtman Rozbořil se chce obrátit na Ústavní soud. Kvůli kauze Vidkun
ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Kauza s názvem Vidkun se týká podezřelých vazeb mezi podnikateli, policisty a politiky. V případu jde údajně o ovlivňování některých trestních kauz a úniky informací z trestních spisů, které negativně ovlivňovaly jejich úspěšné vyšetření. Obviněni v ní byli podnikatel Ivan Kyselý a vysoce postavení olomoučtí policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj a olomoucký hejtman Jiří Rozbořil.

První tři byli v minulých dnech propuštěni z vazby, Rozbořil je stíhán na svobodě. Kyselý byl obviněn z účastenství na zneužití pravomoci úřední osoby, šéf odboru olomoucké hospodářské kriminality Radek Petrůj a náměstek olomouckého policejního ředitele Karel Kadlec ze zneužití pravomoci úřední osoby, policejní náměstek navíc z přijetí úplatku. Hejtman Rozbořil čelí obvinění z podplácení.

Všichni čtyři si podali proti svému obvinění stížnost, Nejvyšší státní zastupitelství ji ale ve čtvrtek odmítlo. Trestní stíhání je podle něj zákonné a odůvodněné.  Rozbořilův obhájce Petr Konečný se s klientem chystá obrátit na Ústavní soud.

Dokazování v kauze s názvem Vidkun ale ukončeno nebylo, i nadále pokračuje výslech svědků. (Zdroj ČT24)

Komentáře

Pane inženýre Rozbořile, prozradím Vám termín:"Politická odpovědnost". Tedy podezřelý dá svou funkci k dispozici a do ukončení vyšetřování, případně soudu není v politice. Děkuji Vám, že to nectíte, alespoň pomůžete k vyššímu propadu svých přátel ze soc-dem. v krajských volbách. Jejda, ti Vás budou mít "rádi!"

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style