Helfštýn láká na svátek kovářů!

Helfštýn láká na svátek kovářů!
ilustrační foto plakát

Svátek uměleckého kovářství oslavíme na hradě Helfštýn poslední srpnový víkend, tj. 27. - 28. srpna 2016. Letos proběhne již 35. ročník největší akce pořádané Muzeem Komenského v Přerově.

Těšit se můžete na stovky tvůrců pracujících s kovem, kteří na Helfštýn zavítají z celého světa. Loni bylo na hradě vystaveno přes 330 exponátů. „Věříme, že i v letošním roce se jejich celkový počet přehoupne přes 300. Všechna nádvoří se promění v galerii pod širým nebem, jejíž neopakovatelný obsah doplní řada komorních prací z kategorií šperky a zbraně, které představíme v tzv. H-studiu na III. Nádvoří,“ zvou pořadatelé.

Jedinečnou atmosféru prodchne vůně uhlí, symfonie zvonivých kovadlin a hypnotický žár plamenů výhní, na kterých se bude pracovat po celou dobu trvání setkání. Živá tvorba bude probíhat na louce před hradem, v historické hradní kovárně a na přilehlých pracovištích Kravařského nádvoří.

Program doplní hudební vystoupení na II. nádvoří, soutěže a rozsáhlý jarmark řemeslných výrobků na louce pod hradem. (red)

 

Poslat nový komentář