Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Helfštýn láká na svátek kovářů!

Helfštýn láká na svátek kovářů!
ilustrační foto plakát

Svátek uměleckého kovářství oslavíme na hradě Helfštýn poslední srpnový víkend, tj. 27. - 28. srpna 2016. Letos proběhne již 35. ročník největší akce pořádané Muzeem Komenského v Přerově.

Těšit se můžete na stovky tvůrců pracujících s kovem, kteří na Helfštýn zavítají z celého světa. Loni bylo na hradě vystaveno přes 330 exponátů. „Věříme, že i v letošním roce se jejich celkový počet přehoupne přes 300. Všechna nádvoří se promění v galerii pod širým nebem, jejíž neopakovatelný obsah doplní řada komorních prací z kategorií šperky a zbraně, které představíme v tzv. H-studiu na III. Nádvoří,“ zvou pořadatelé.

Jedinečnou atmosféru prodchne vůně uhlí, symfonie zvonivých kovadlin a hypnotický žár plamenů výhní, na kterých se bude pracovat po celou dobu trvání setkání. Živá tvorba bude probíhat na louce před hradem, v historické hradní kovárně a na přilehlých pracovištích Kravařského nádvoří.

Program doplní hudební vystoupení na II. nádvoří, soutěže a rozsáhlý jarmark řemeslných výrobků na louce pod hradem. (red)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style