Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Na plese nechyběla ani babička spisovatele Edvarda Valenty

Na plese nechyběla ani babička spisovatele Edvarda Valenty
Foto PvNovinky.cz

 

Prostějovskou plesovou sezonu zahájil městský ples. Jeho počátek okořenily zajímavou a vtipnou scénkou také dvě dámy ze spolku Historia – Eva Suchánková a Jarmila Hlaváčová.

Obě dámy v dobových šatech včetně všech doplňků představovaly babičku Edvarda Valenty Josefínu Chmelařovou a její kamarádku, manželku někdejšího prostějovského radního, Marii Neumannovou. V úvodu předvedly humornou scénku, v níž nachytaly mladého Wolkra, kterak u radnice kouří s kamarádem Valentou, považte!

„Neviděla jsem jejich vystoupení, protože jsem přišla později. Tak jsem alespoň obě dámy pozvala k baru na drink. Napřed se upejpaly, jak se ostatně na dámy v té době slušelo, ale jejich poznámky ve spojení s noblesou byly prostě úžasné,“ uvedla pro Prostějovské novinky jedna z přítomných dam.

Obě jmenované paní – Josefína Chmelařová i Marie Neumannová - ve své době patřily do nóbl společnosti a podle toho se také chovaly. Na současném plese jejich poznámky a repliky ve stylu z doby před nějakými sto lety byly příjemným okořeněním městského plesu. (ok)

Komentáře

Obě dámy důvěrně znám z nejrůznějších akcí. Pamatuji se na jednu prohlídku radnice, kterou paní Suchánková komentovala jako paní starostová Vojáčková. Byla jsem u vytržení, protože víc než hodinu dokázala mluvit z patra... ne o věcech všeobecně známých, ale třeba o tom, že Prostějov byl kdysi rybníkářským městem a chov kaprů přinášel do městské kasy slušné peníze. Mimochodem...chovali se převážně na export :D

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style