SŽDC se vrhne na prostějovská nádraží

SŽDC se vrhne na prostějovská nádraží
ilustrační foto ber

Při nedávném předání budovy na prostějovském hlavním nádraží Policii ČR zmínil Tomáš Drmola, náměstek generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty, i samotná nádraží. Místní i hlavní čekají velké změny.

"Hlavní nádraží má dosud venkovský charakter, částečně i díky nástupištím. Ta budou předělána na peróny s podchody a zmodernizována," uvedl Drmola. Podle jeho slov je investice odsouhlasena a SŽDC na ni již vyčlenilo finanční prostředky. S opravou by se mělo začít v roce 2020, trvat by měla dva roky. 

Opravu vítají hlavně ti, kdo dráhu denně využívají. "Bydlím v Kraličkách a do města skoro denně jezdím. Nejsem nejmladší a když přijede vlak se starými vagony, které mají vysoké schůdky, mám velký problém s nastoupením i vystoupením," konstatovala Eliška Petrásková. 

Místní nádraží začne SŽDC opravovat o rok dříve, v  roce 2019. "Náklady na celkovou rekonstrukci objektu, výměnu oken, dveří, opravu fasády, krovů a krytiny se předpokládají ve výši 25 milionů korun,“ sdělila už před časem PvNovinkám mluvčí SŽDC Kateřina Šubová. (ber)

 

Komentáře

Lokomotiva si opravdu zaslouží opravu, ale také ochranu. A co se týká nádraží v Prostějově,tak když už tam nechali spadnout solidní opravárenské zázemí za místním nádražím, tak ať to jde pryč vše i se stanicí. Zmodernizování si zaslouží hlavní nádraží, které je pro dopravní vytížení města dostačující a cestující rozveze po městě už MHD.Investice do místního nádraží je jen drahý vrtoch! Naopak potřebná zastávka vlaků v Přerově Předmostí by měla být realizována, protože tamější dopravní situace je celkově zoufalá!

Já nevím co tím chcete říct, vážený předřečníku, ale na vesnici patří vesnické nádraží, to mi nikdo nevymluví......

A v roce 2020 zjistí, že na to nejsou peníze či že Prostějov jako vesnické nádraží není prioritou.... Podívejte se kam to s nádražími dopracovaly ČD resp. SŽDC např. na naší trati. Kromě Prostějovských nástupišť jak to vypadá i na zastávkách v Čelčicích - kdysi velice pěkná moderní budova, Doloplazech, budova i v Nezamyslicích a docela nová budova nádraží v Pivíně.... Prostě naše trat je popelkou ČD a SŽDC a to jak co se týká nádraží, nástupišť tak i vlakových souprav. Vozíčkář nemá šanci do Prostějova přijet vlakem!!!! To je ostuda. A kdyby nebylo bývalého generálního ředitele p- Kousala, dodnes by byla i budova našeho hl. nádraží chátrala... Ale hlavní starost města je, odstranit parní lokomotivu. Místo aby se starali a zůstala tam kde je, jako památka a naopak se zasadili o její důstojnou opravu. Poděkovali by tak všem nadšencům, kteří se o to někdy před 30 lety z vlastního fandovství k železnici postarali. A k železnici či nádraží prostě taková památka patří víc, než stupidní volební hesla. Tak se za vás i stydím páni konšelé...

Poslat nový komentář