Mostek přes Hloučelu u OBI vznikne nový!

Mostek přes Hloučelu u OBI vznikne nový!
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Už loni prostějovští radní projednávali podnět občanů ohledně opravy mostku přes Hloučelu spojujícího lokalitu Hybešovy ulice a okolí s Říční ulicí a obchodní zónou v místě hobbymarketu OBI. Opravu komplikoval fakt, že mostek neměl majitele. Situace se naštěstí změnila a frekventované místo se dočká opravy.

S podnětem přišla tehdejší radní Milada Sokolová, na kterou se obrátili občané. „Lokalitu důvěrně znám a o tom, že mostek je skutečně v ne dobré kondici, vím. Vím i to, že je velice frekventovaný a tak by si opravu zasloužil,“ sdělila před rokem PvNovinkám Milada Sokolová. Jedním z občanů, který se na ni s tímto podnětem obrátil, byl Jaroslav Faltýnek. „Bydlím v Kotěrově ulici už skoro čtyřicet let a v posledních letech ho využívám skoro denně. Jak k procházkám, tak při cestách do nákupní zóny a nejsem sám. Kdysi ho opravovali chlapi z Agrostroje, což dokazuje i nápis na jednom z navařených železných plátů,“ uvedl. Podle jeho slov se mostek již několikrát stal terčem zloděj kovů, vždy ale jeho festovní konstrukce odolala. „Je zde vidět, že se snažili urvat zábradlí. Nepovedlo se,“ dodal Faltýnek. 

Magistrát tehdy zjistil, že mostek není v evidenci majetku města a nachází se na pozemcích ve vlastnictví České republiky, s právem hospodaření pro státní podnik Povodí Moravy. Provedení rekonstrukce lávky ze strany města tak nebylo možné.  Lávka ale opravena bude. Na včerejší dotaz Milady Sokolové na budoucnost tohoto mostku a jeho možném řešení na zastupitelstvu města odpověděl Jiří Pospíšil, že započala jednání s Povodím Moravy o stavbě mostku nového. (red)

Komentáře

Jenom pro upřesnění - nevím jestli jej opravovali chlapi z "Agrostroje" ale určitě jej opravovali a vyrobili chlapi u firem na proti - než bylo OBI a pod.. Strojobal, Mopos, Zukov. Proto nemá majitele.

Je zvláštní, že lidé všímaví,iniciativní, kreativní to mají o dost těžší, než ti, co se vezou, práskají bičem případně řvou na zastupitelstvu. Není zajímavé a je známé, že lajdáci se vždy umí najít a dát dohromady a umí mistrně házet schopným klacky pod nohy. Divíte se, že paní M.Sokolová už není radní ? Já ne, oni ti průměrní "geniové" se umí o sebe postarat. V prostoru pár metrů za tímto mostkem je nebezpečná zatáčka na Říční ulici. Brzy to bude rok, co to řeší radnice na podnět jednoho občana. Zdá se vám skoro rok moc a výsledek žádný? Omyl! Na to, že to řeší češtinář je to fofr!!

Poslat nový komentář