Prostějov se připojí k Hodině Země 2015

Prostějov se připojí k Hodině Země 2015
ilustrační foto MMP

 

Rada rozhodla, že město Prostějov se po roce opět připojí k celosvětové akci Hodina Země. V sobotu 28. března od 20:30 do 21:30 místního času se po celém světě zhasne například nasvícení památek, sídel institucí, či části veřejného osvětlení.

„Jedná se o celosvětový happening propojující obce, firmy, památky, instituce a jedince, kteří berou vážně své závazky vůči životnímu prostředí, zejména v oblasti ochrany klimatu,“ uvedla Alena Rašková, první náměstkyně primátora.

Vzhledem k tomu, že osvětlení radnice je kvůli opravám fasády odinstalováno, bude vypnuto nasvícení Národního domu. Nejvýznamnější prostějovská secesní památka v rámci Hodiny Země zhasne, stejně jako například náměstí Times Square v New Yorku, socha Krista v Riu de Janeiro, Eiffelova věž v Paříži, nebo Pražský hrad. „Chtěla bych tímto oslovit další instituce, firmy, ale i jednotlivce, aby se společně s námi připojili k Hodině Země a v uvedeném termínu vypnuli nasvícení svých budov. Tento jednoduchý, ale přitom viditelný čin - zhasnutí světla - je signálem, že společně věnujeme pozornost ochraně životního prostředí,“ vyzvala Rašková. (red)

Poslat nový komentář