Jestřábi uhráli 3 body

ilustrační foto
Další fotky:

Další velmi důležitý zápas odehráli Jestřábi v sobotu se Vsetínem. Duel dvou týmů, které v tabulce dělil rozdíl dvou bodů, dopadl lépe pro Prostějov. Hráči LHK se tak posunuli na třetí místo v tabulce a budou tak bojovat o dobré výchozí místo do play-off.

První velkou šanci zápasu měli hosté. Po přesné přihrávce od Zúbka, ujel Veňek domácí obraně a octnul se sám před Sedlářem, který ale branku skvělým zákrokem zavřel. Ve třetí minutě se ujali vedení domácí. Robin Ševčík namazal Mikšovskému a ten vymetl pavučinku v Plškově bráně. Po tomto góle upadly obě strany do pasivity. K vidění nebyla žádná větší šance. Oba týmy dobře bránily, ale hra se stále přelévala ve středním pásmu sem a tam.

V úvodu druhé třetiny stále převládala pasivita ještě z prvního dějství. Až v páté minutě se pěknou akcí osmělil Robin Ševčík, když přebruslil celé hřiště a pokusil se o zakončení. Jeho střelu ale Plšek vychytal a dosáhnul i na dorážku přijíždějícího Pašky. Naštěstí o chvíli později padnul druhý gól. Doseděl vypálil od modré a jeho nepřesnou střelu dorazil do branky David Šebek. Vsetín vstřelil snižovací branku o pár minut později, když Zbyněk Spitzer vypálil přesnou střelu z kruhů. Dalibor Sedlář měl zakrytý výhled, a proto neviděl, jak mu střela proletěl nad betonem a skončila přesně u tyče. Jestřábi se do konce třetiny prosadili ještě dvakrát. Nejprve obraně ujel Jakub Čuřík a bekhendovou střelou zakončil. Poté se 11 vteřin před koncem druhé třetiny prosadil David Šebek, který nadvakrát prostřelil Plška.

Ve třetí třetině nebyl k vidění vůbec pohledný hokej. Oba týmy chaoticky bruslily, nepřesně přihrávaly a nebyly sto přejít přes modrou čáru. Nakonec v přesilové hře zaútočili pohlednou akcí hosté. Hoďa s Zúbkem několikrát odstřelovali Sedláře, ale všechny střely skončily buď u Sedláře, nebo na tyčce. Pěkná akce se také povedla domácím v 56. minutě. Filip Smejkal s Ševčíkem ujeli hostující obraně a prvně jmenovaný přečíslení krásně využil. Naději dal vsetínským fanouškům 3 minuty před koncem Daniel Vaněk, který využil přesilovku. Žádný dramatický závěr se ale nekonal a Jestřábi se tak připsali další 3 body do tabulky. LHK Jestřábi Prostějov – VHK Vsetín 5:2.

Sestavy:

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář (Musil) - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes, Stejskal, Duba, Smejkal, Mikšovský, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Ševčík, Stráněl, Berčák.

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) - Žabčík, Heš, Spitzer, Mečiar, Hrčka, Hoďa, Sprušil, Zúbek, Vaněk, Korčák, Vítek, Hruška, Kohout, Holík, Hambálek.