FOTO + VIDEO Prostějov oplatil Technice porážku, navíc s nulou

Lukáš Duba právě střílí druhý gól Jestřábů.
David Zachar právě v oslabení uniká dvěma obráncům a poprvé v zápase skóruje.
Druhý gól Jestřábů v podání Lukáše Duby

Prostějov – Třetí přípravný zápas mají za sebou hokejisté Jestřábů Prostějov. Na jejich led zavítala v úterý Technika Brno, která naše hráče před týdnem porazila v domácím prostředí 2:1. I tentokrát duel přinesl tři branky, diváci si však na ně museli počkat až do závěrečné dvacetiminutovky.

Úvod zápasu patřil Prostějovu, který byl aktivnější, diváci však na větší šanci čekali marně. První větší příležitost měla až v deváté minutě Technika, jmenovitě Odehnal, jehož pokus však na poslední chvíli Vydržel vytěsnil. Pak dostali Jestřábi výhodu přesilovky 5 na 3, a přestože tlačili, branku z této herní situace nevytěžili. Iniciativu následně převzala Technika, která se tlačila před Vydrželovu branku a měla několikrát i blízko gólu. Avšak ani Blaha, který trefil břevno, ani v 19. minutě Sedláček, který však puk tečoval mimo tři tyče, úspěšní nebyli, proto první dvacetiminutovka skončila bez branek.

Tlak Brňanů ve druhé části hry pokračoval, ve 22. ve výborné pozici mířil mimo Odehnal, o minutu později pak neproměnil samostatný nájezd Valeš. Technika byla v prostřední části po většinu času lepším celkem, ke vstřelení branky jí však nepomohlo ani několik přesilovek. Prostějov se dostal do hry až na konci třetiny, kdy se do šancí propracovali Jedlička a Černý, oba pokusy však Filip Vrba vytěsnil. Vůbec největší příležitost však měl osm vteřin před koncem Finkes, který však trefil jen klečícího brankáře hostí.

Jak skončila druhá třetina, začala i ta třetí, tlakem Prostějova. Nejdříve to zkoušel Zachar, poté Kryl po kombinaci se Stránělem trefil tyčku. Stejně dopadla na druhé straně i střela Tomáše Blahy. Gól pak padl až v přesilovce 5 na 3, ale na opačné straně, než by bylo obvyklé. Při dvojnásobném početním oslabení totiž unikl Zachar, obehrál dva hostující obránce a pod břevno brněnského brankáře zavěsil – 1:0. Jestřábí tlak pokračoval a druhé gólové radosti se prostějovští fanoušci dočkali v 56. minutě, kdy se z mezikruží trefil Lukáš Duba. Hosté se zápas ještě pokusili zdramatizovat v poslední pětiminutovce, kdy si vzali oddechový čas, minutu a sedm sekund před koncem však jejich snažení definitivně utnul střelou do prázdné branky Černý. Závěrečné nájezdy se pak staly kořistí Techniky, která proměnila jediný pokus zásluhou Sedláčka, naproti tomu prostějovští střelci nemířili přesně ani jednou.

LHK Jestřábi Prostějov - VSK Technika Brno 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 47. Zachar, 56. Duba (Kaluža), 59. Černý (Šebek). Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 351. Průběh utkání: 3:0.Sestavy:LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel (30. Vrba A.) - Mašek, Kolibár, Paška, Kaluža, Peštuka, Finkes, Tomiga, Dufka, Handl, Duba, SMejkal, Šebek, Černý, Zachar, Žajgla, Kryl, Stráněl, Jedlička, Berčák, Prokop.VSK Technika Brno: Vrba F. (Chvátal) - Habrovec, Vozdecký, Strýček, Zapletal, Valeš, Klimeš, Pospíšil, Hájek, Mráz, Sedláček, Rajnoha, Matouš, Benýšek, Odehnal, Šedý, Bělohlávek, Látal, Hnilička, Zemánek, Blaha.