Derby skončilo debaklem, Zubři slaví

Je vidět že ani z debaklů proti Přerovu v přípravě se Jestřábi nepoučili. Po dvou výhrách a vstřelených 16 gólech, nebyli tentokrát prostějovští hráči sto vsítit ani jednu branku. Zato Zubři se do utkání pustili s obrovskou vervou a převážně ve třetí třetině Jestřáby opravdu zadupali do ledu. Paradoxní je, že právě třetí třetiny Zubrům v předchozích dvou zápasech nikdy nevycházely a ti v nich inkasovali obrovské množství gólů.

Hosté vstoupili do utkání o poznání aktivněji. Hned od první minuty Jestřáby přehrávali a v desáté minutě se dostali do souvislého tlaku, ze kterého vytěžil gól Kolář. Nejprve dostal přesnou přihrávku od Sakrajdy, poté se blafákem položil Vrbu a pohledné představení s ledovým klidem bekhendem zakončil. Odpovědět mohl v přesilové hře Jedlička, ale pozorný brankář hostí si na jeho střelu počkal. Navýšit náskok Přerova měl příležitost ještě před přestávkou Goiš, ale tentokrát byl pozorný i gólman na druhé straně.

Ve druhém dějství zlepšili domácí hru a dostali se do několika lepších šancí. Největší příležitostí byl Stránělův samostatný únik, který ale skončil neúspěchem. Poté se režie hry opět dostala na hokejky Zubrů. Dvakrát mohl navýšit náskok Sedlák, ale ani jednou se mu nepovedlo Vrbu překonat. Povedlo se to až Marku Ditrichovi, který dorazil Brančíkovu střelu.

Třetí třetina už definitivně rozhodla o dělbě bodů. Přerovští se poučili z předešlých dvou zápasů, kdy pro ně třetí dějství mělo vždy katastrofální důsledky a vývoj zápasu si tentokrát s přehledem pohlídali. Nejprve nastřelil tyčku Kundátek, ale proti střele Sakrajdově zakončení už konstrukce Jestřábům nepomohla. V 55. minutě využil přesnou tečí přesilovou hru Marek Ditrich a v závěru utkání nařídil rozhodčí samostatný nájezd poté, co Kumstát sundal Sprušila. A faulovaný pak definitivně zpečetil debakl domácích. LHK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov 0:5

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) - Arnošt, Jedlička, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes - Novosad, Duba, Handl - Zachar, Šebek, Černý - Stráněl, Kryl, Berčák - Dufka, Prokop, Matoušek

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Okáč) - Faltýnek, Vlček, Ferenc, Osina, Drábek, Sklenář, Goiš, Sedlák, Málek, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Kolář, Sprušil, Kundrátek, Brada, Vaněk