FOTO+VIDEO Hokejisté odčinili ostudu se Vsetínem, rozstříleli Frýdek-Místek

Frýdecko-místecká branka byla v sobotu v jednom ohni, brankář Chvostek lovil puk ze své sítě celkem šestkrát.
Další fotky:

Po středečním výpadku se Vsetínem čekali fanoušci na ráznou omluvu v sobotním zápase s Frýdkem-Místkem. Ta přišla, a hráči potěšili zaplněný stadion hezkými akcemi i půltuctem gólů.

Jestřábi do zápasu vstoupili řádně nažhaveni a zasypali gólmana hostí sprškou střel. Hned po 47 vteřinách to zkoušel Handl, únik Zachara s Krylem poté řešili hosté jen za cenu faulu. Po něm stříleli Duba, Kumstát i Černý a k několika pokusům se Prostějov dostal i v oslabení, jmenovitě Kryl. Hosté však k řadě střel domácí soubor nepustili za pomocí faulů, čehož Prostějovští využili. V 10. šel za katr Krutil a po necelé minutě přesilovku využil střelou od modré Arnošt. Postupně se však Frýdecko-místečtí začali osmělovat, nejdříve to zkoušel Rozum, který se dostal do dobré střelecké pozice vyjetím zpoza branky, o minutu později zakončoval Měkýš. A jelikož i domácí chtěli hrát dopředu, byl narozdíl od středy k vidění pohledný hokej. Rychlá akce přišla v 15. minutě, kdy jela na hostujícího Chvostka trojice Šebek, Černý, Kumstát, na opačné straně se ke střele prosadila dvojice Gogolka - Škatula. Druhý gól však padl až v 18. minutě, kdy byl nejprve vyloučen hostující Kraft a po dvaceti vteřinách jeho provinění potrestal doraženou střelou Černý.

Druhá třetina začala náporem hostí, který byl podpořen více než minutovou přesilovkou, v níž měl největší šanci tečující Contratto, postupem času však přidali i Jestřábi, proto pokračoval hokej ve vysokém tempu. Největší šanci ke skórování měl ve 24. po přihrávce aktivně hrajícího Handla Ševčík, jeho pokus však s vypětím všech sil Chvosek vyrážečkou vyrazil. Další příležitosti měli Duba ve 27., Jedlička ve 30. a Zachar ve 31. minutě, ani jednou se však skóre neměnilo. Diváci si tak museli počkat až do 33. minuty a další přesilovky, kterou překrásně sehrála trojice Ševčík, Šebek, Černý a poslední zmíněný mohl zkušeně zakončit do prázdné branky – 3:0. Poté Jestřábi zvolnili, za což přišel trest, ve 38. minutě byl úspěšný Slovák. Nadějné skóre však pro hosty příliš dlouho nezůstalo, 55 vteřin před koncem totiž dokonce při vlastním oslabení ujela dvojice Jedlička – Handl a první zmíněný po další krásné kombinaci zblízka zavěsil.

Krátce po zahájení třetí části hry mohl Frýdek snížit zásluhou Gajdy, jeho teč z bezprostřední blízkosti však Vrba vychytal. Zato Jestřábům první větší šance vyšla, přesnou střelou k tyči rozradostnil stadion Handl. Prostějov však i přes výrazné vedení pokračoval v aktivní hře (útočnou aktivitu Prostějova v zápase s Frýdkem si prohlédněte zde) a jedinou větší příležitost ke snížení měli hosté při přesilovce 5 na 3 na konci 47. minuty. V ní se však zaskvěl brankář Vrba, který chytil dva jasné góly, a zřejmě tím definitivně zhatil šance hostů na slušný výsledek. Závěr zápasu pak přinesl ještě dvě změny skóre, nejprve zvýšil dorážkou na 6:1 obránce Kumstát (gól si prohlédněte zde), krátce poté dal výsledky konečnou podobu Suchý.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)Branky a nahrávky: 11. Arnošt (Černý), 18. Černý (Šebek), 33. Černý (Šebek, Ševčík), 40. Jedlička (Handl), 43. Handl (Duba, Ševčík), 56. Kumstát (Stráněl, Novák) - 38. Slovák (Contratto, Kudláček), 57. Suchý. Vyloučení: 8:10. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 953. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.

Sestavy:LHK Jestřábi Prostějov: Vrba - Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Finkes, Tomiga - Handl, Duba, Berčák, Černý, Šebek, Zachar, Stráněl, Novák, Kryl, ŠevčíkHC Frýdek Místek: Chvostek - Gajda, Teper, Měkýš, Tomis, Krutil, Kudláček, Ferenc - Gogolka, Sluštík Ondřej, Škatula, Slovák Petr, Rozum, Cotratto, Kopůn, Kraft, Sluštík Jan, Suchý, Slovák Jiří, Jakubowski

Ohlasy po zápase:Petr Zachar, trenér Prostějova:  Do utkání jsme vstoupili dobře, od začátku jsme byli aktivnější. Nejdůležitější věcí asi bylo, že se nám konečně zadařily přesilovky, na něž jsme v posledních dvou zápasech doplatili. Dnes však byly rozhodující, protože jsme takto dali čtyři góly. Věřím, že jsme se tímto zápasem vrátili na vítěznou vlnu, a nyní je důležité, abychom dnešní vítězství potvrdili v zápasech v Karviné či Opavě. Za výkon v dnešním utkání bych chtěl také pochválit brankáře Adama Vrbu.Jan Vavrečka, trenér Frýdku-Místku: Zápas se mi těžko hodnotí. V první třetině jsme hráli osm minut v oslabení a Prostějov to dokázal potrestat. U hráčů mi chybělo srdíčko, větší bojovnost. My sice opticky bruslíme, ale kluci do toho nedávají něco navíc. Musíme začít tvrdou prací na ledě, která nás v posledních zápasech připravuje o body.