FOTO+VIDEO Šesté derby na ledě Přerova Jestřábi nezvládli, trápení pokračuje

Nejen na vhazování byli Zubři v sobotu lepší než Prostějov. I díky čtyřem využitým přesilovkám vyhráli 6:3.

Více sebevědomí v útoku a jednoduchost v rozehrávce. To byl recept trenéra Petra Zachara, jak uspět na ledě aktuálního lídra tabulky Přerova.

Ještě než se však Jestřábi dokázali k něčemu takovému dostat, museli už dotahovat jednobrankové manko. Ve druhé minutě lavička Jestřábů špatně střídala a následné vyloučení potrestal Kolář, který bekhendem otevřel skóre. Prostějov však pokračoval aktivně, a první šanci si připsal Kotásek. Pak měli Jestřábi k dispozici první přesilovku, ale nevyužili ji, a Přerov podruhé trestal, a znovu při početní výhodě. Při vyloučení kapitána Duby střílel od modré Goiš, Vrba jen vyrazil před Kundrátka, který podruhé rozsvítil červené světlo za hostujícím brankářem. Pak byli prostějovští hokejisté chvíli nedisciplinovaní, a hráli dalších šest minut ve čtyřech, až na Osinovu střelu však Vrba příliš práce neměl. Pak měli dvě velké šance Jestřábi, nejprve přihrával Kotásek Ševčíkovi, který však nestačil zpracovat, pak s vypětím všech sil vyrazil Stránělovu dorážku Sklenář. Do konce třetiny již však další gól nepadl.

Na začátku druhé dvacetiminutovky Vrba kryl hned tři pokusy domácích, a byli to právě Zubři, kteří měli v této fázi více ze hry. Blízko brance byli v sedmadvacáté minutě, kdy to zkoušeli Sakrajda a po něm Vlček, ale prostějovský brankář obě střely lapil. Pak si ještě Přerovští vytvořili tlak při následné přesilovce, postupně se však do hry začali dostávat i Jestřábi. V polovině zápasu to zkoušel zápěstím Kotásek, v další přesilovce pak dorážel Kryl (přesilovku si prohlédněte v záznamu zde), oba pokusy však kryl domácí Sklenář. Byli to však opět domácí, kteří se radovali z branky, když ve 36. minutě zvýšil dorážkou přerovské vedení Goiš. Jestřábi se však naštěstí rychle zmátořili, a Martin Kryl po akci dva na jednoho dvacet šest sekund poté prostřelil domácího brankáře (radost Jestřábů si prohlédněte zde). Pak se však příliš nevyznamenal prostějovský kapitán Duba, který se nechal dvakrát po sobě vyloučit a jeho druhý trest (doplněný ještě desítkou za nesportovní chování) Přerovští dvě vteřiny před koncem druhé třetiny využili – 4:1.

Naštěstí však i Prostějov ukázal svoje umění v přesilovkách a z první takové nabídnuté výhody ve třetí třetině se opět přiblížil Zubrům na dva góly. Přesnou tečí se trefil Kotásek. Pak ale přišla opět dvojnásobná nedisciplinovanost hostí, přesilovku po vyloučení Kumstáta domácí ještě nevyužili, následný faul Jiráka však potrestal Ditrich. Zdánlivě rozhodující gól domácí vybudil k další aktivitě a Vrba se měl co ohánět, aby neinkasoval pošesté, zkoušeli to Sedlák a v nájezdu Ditrich, obě šance ale prostějovský strážce svatyně vychytal. A poradil si i z následným trestným střílením po faulu na Blinku. Pak však hostím trochu pomohl Přerov, který si v rychlém sledu připsal dvě vyloučení a Jestřábi čekala 94 vteřin dlouhá přesilovka 5 na 3. Tu následně využila dvojice Černý – Šebek a bylo znovu o co hrát. Pak hráli Jestřábi stejnou početní výhodu ještě jednou, a to deset vteřin, kterou však nevyužili, zbýval jim však ještě dlouhý čas na výhodu jednoho muže v poli. Lavička Jestřábů si v tuto chvíli vzala oddechový čas a krátce na to odvolala brankáře, Kotásek však dvě svoje výborné příležitosti nedal. Proto  mohl čtyři sekundy před koncem pečetit výhru domácích střelou do prázdné branky Sedlák.

HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov  6:3  (2:0, 2:1, 2:2)Branky a nahrávky: 3. Kolář (Sprušil), 12. Kundrátek (Goiš, Sedlák), 36. Goiš (Sedlák, Blinka), 40. Pala (Sedlák), 50. Ditrich (Vlček), 60. Sedlák (Sakrajda). Rozhodčí: Fiala - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 7:10 navíc Duba (Pro) 10 min osobní trest. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Buly: 36:29. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Sestavy:HC ZUBR Přerov: Sklenář J. - Pala, Tomeček, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Sedlák, Goiš, Brada - Brančík, Ditrich, Sakrajda - Sprušil, Blinka, Kolář - Kundrátek, Vaněk LHK Jestřábi Prostějov: Vrba - Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Finkes, Tomiga, Jirák - Handl, Duba, Kotásek, Černý, Šebek, Stráněl, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák