Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Ach ta disciplína... Jestřáby ve Frýdku opět kosila zbytečná vyloučení

Ach ta disciplína... Jestřáby ve Frýdku opět kosila zbytečná vyloučení
Ani napodruhé se Jestřábům ve Frýdku nepodařilo bodovat. Tentokrát prohráli 2:4. (ilustrační foto)

Především pojistit si třetí příčku jeli ve středu Jestřábi na led Frýdku-Místku, který ještě bojoval o postup do play-off. Místo pohody si však svěřenci trenéra Zachara přivezli domů velké poučení: v zápasech je třeba dodržovat disciplínu, jinak úspěchy nepřijdou. Stejně jako na severu Moravy, kde je do kolen srazily tři obdržené góly v oslabení.

Začátek utkání patřil Jestřábům, kteří si vypracovali několik dobrých příležitostí, jmenovitě Černý a Kryl, postupně se však do hry začali dostávat i domácí. Gólové radosti se pak dočkali ve 12. minutě, kdy se ve hře čtyři na čtyři prosadil Ovšák. Vedení Frýdku však vydrželo jen minutu a půl, po návratu obou hříšníků na led se k puku dostal Duba a vyrovnal na 1:1. Krátce po vstřelení branky se Prostějovu naskytla přesilovka, kterou sice nevyužil, bezprostředně po ní však po Tomigově přihrávce otočil skóre Skácel. Pak měli ještě domácí dvě příležitosti k vyrovnání, zaskvěl se však brankář Vrba, a i díky němu šli spokojenější do kabin hostující Jestřábi.

Na začátku druhé třetiny toho k vidění příliš nebylo, oba týmy dostali k dispozici jednu přesilovku, naložili s ní však ledabyle a ani jeden celek si větší šanci nevytvořil. Krátce po návratu vyloučeného Finkese však prostějovské obraně ujel Škatula, Skácel jej podtrhl a jelo se trestné střílení, které však domácí útočník neproměnil, puk mu sklouzl z hole. Jetřábům se v této fázi podařilo Chvostka v domácí brance ohrozit jen jednou, a pak se důležité věci děly před brankou Hanáků. Stráněl dostal na začátku 37. minuty dvě minuty za držení a frýdecko-místecká pětka výhodu jednoho muže v poli využila zásluhou Ondřeje Sluštíka. Nerozhodným stavem skončila i druhá třetina.

Ihned po zahájení třetí periody dostali Jestřábi 45 sekund výhody pět na tři, ale šance si vypracovali až po návratu jednoho z vyloučených na led. Nejblíže brance byl na konci čtyřiačtyřicáté minuty Skácel, jehož střelu však Chvostek vyrazil. Ještě větší příležitost zvrátit stav ve prospěch Prostějova měl již za plného počtu mužů v poli Černý, jeho střele však v průniku do sítě chyběly milimetry, puk skončil na břevně. A domácí trestali, a podruhé v přesilovce. Znovu při Stránělově vyloučení se střelecky prosadil Kelner. Kdo by pak čekal nápor Zacharových svěřenců, byl by zklamán. Hrálo se především před prostějovskou brankou, a dvěma domácím střelám chybělo jen málo, aby skončily počtvrté za Vrbou. Frýdek-Místek se však přeci jen dočkal, a potřetí při vyloučení nešťastníka Stráněla, jehož zdržování hry potrestal Slovák. V závěru zápasu se již Prostějov k ničemu nedostal a podruhé po sobě prohrál, tentokrát na ledě Frýdku-Místku 2:4. Prohra však nakonec prostějovský celek nemusela mrzet, konkurenční Poruba totiž prohrála doma s Opavou a bronzovou příčku již svěřencům trenéra Zachara nikdo nesebere.

HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)Branky a nahrávky: 12. Ovšák (Škatula), 38. O.Sluštík (Teper), 49. Kelner (J.Sluštík), 55. P.Slovák (Gajda) - 13. Duba (Handl), 16. Skácel (Tomiga) Vyloučení: 8:8, Slovák (FM) navíc 10 minut nesportovní chování, Využití: 3:0, V oslabení 0:0Rozhodčí: Fiala, M.Vengřín, Záviský

Sestavy:HC Frýdek-Místek: Chvostek - Láníček, Ovšák, Ferenc, Balčík, Teper, Měkýš, Šimkovič, J.Sluštík, P.Slovák, Rozum, Škatula, Koky, O.Sluštík, Kelner, Gogolka, J.Slovák. Gajda, Jakubowski, Tomis LHK Jestřábi Prostějov: Vrba - Vysloužil, Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Berčák, Tomiga, Finkes, Duba, Handl, Černý, Šebek, Stráněl, Skácel, Novák, Kryl, Ševčík

(zkl)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style