FOTO Karviná zdolala Jestřáby, za týden je vyzve v play-off

Poslední zápas základní části Jestřábům nevyšel, na domácím ledě podlehli Karviné.

Poslední zápas základní části čekal ve středu na hokejisty Jestřábů Prostějov. Ve 42. kole přijela na zimní stadion v Prostějově Karviná a úvod zápasu jí vyšel náramně.

Po několika šancích se v 5. minutě po přihrávkách Samiece a Ivana trefil Saliji. Poté byli blízko k vyrovnání Novák a zejména Kotásek, který netrefil prázdnou branku, proto Karvinští dále trestali – ve 12. minutě vybídl ke skórování Ivan Mikšana a krátce na to potřetí překonal brankáře Vrbu Luka. S Jestřáby to v té době vypadalo zle nedobře, naštěstí však přišla poslední minuta, ve které se nejprve po přihrávce Ševčíka trefil Jedlička a 18 vteřin před koncem po akci Zezuly s Berčákem skóroval Novák.Povedený závěr úvodní dvacetiminutovky nabudil Jestřáby i do začátku druhé třetiny, kdy byli mnohem aktivnější a vyrovnání viselo na vlásku. Vstřelit branku mohl například Kaluža nebo Novák, byli však nepřesní a postupně se začala hra opět vracet před Vrbu. Ve 31. střílel nad Moravec, ve 34. Vrba vytáhl semafor proti Lukově pokusu, o minutu později však již nestačil na střelu olympijského vítěze z Nagana. Tento gól padl z přesilovky a ve stejné herní situaci se Karviná prosadila i při následující gólové akci – Mikšan poslal křížný pas na Luku a ten prostřelil Vrbu.Jestřábi však zápas nevzdali. Po hluché pětiminutovce totiž nejprve Jedličkovu střelu dorazil do brány Šebek a v 51. minutě snížil opět na rozdíl jedné branky ve dvojnásobné přesilovce Jedlička. Ve stejné početní výhodě se však prosadila i Karviná, konkrétně Mikšan, který vteřinu před návratem Salije na led skóroval pošesté. Sedmou branku přidal pět minut před koncem Samiec a bylo rozhodnuto. Díky výhře Vsetína nad Frýdkem-Místek budou však mít Jestřábi brzy šanci na reparát – právě karvinský Baník bude jejich prvním soupeřem v play-off, které startuje příští sobotu.„Zápas se odehrával v klidném tempu a pohodě. Teď bude dlouhá pauza, tak jsem chtěl, aby si kluci zahráli. Potřebovali jsme dnes vyhrát, kdyby náhodou Vsetín prohrál, ale nakonec jsme rádi, že to dopadlo takhle a v play-off narazíme na Prostějov. Většina týmu si to ostatně přála, abychom hráli s týmem, který hraje hokej, a ne holomajznu jako Poruba,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Karviné Aleš Flašar.„Zápas ovlivnila první třetina. Když to řeknu slušně, byli jsme jen o třídu horší,“ nebral si po zápase servítky trenér Jestřábů Petr Zachar. „Dělali jsme neskutečné chyby v obraně, potom jsme se nechali znovu dvakrát vyloučit. Je to o disciplíně a odpovědnosti, kdy nejsme schopni dodržet to, co máme,“ vysvětloval důvody porážky Zachar. Chyby podle něj pramenily z toho, že „někteří hráče na tu soutěž prostě nemají.“

LHK Jestřábi Prostějov - HC Baník Karviná 4:7 (2:3, 0:2, 2:2)Branky a nahrávky: 20. Jedlička (Ševčík), 20. Novák (Berčák, Zezula), 47. Šebek (Jedlička), 51. Jedlička (Ševčík, Šebek) - 5. Saliji (Samiec, Ivan), 12. Mikšan (Ivan, Luka), 14. Luka (Mikšan), 35. Moravec (Ivan), 37. Luka (Mikšan, Moravec), 52. Mikšan (Ivan), 56. Samiec (Saliji) Vyloučení: 3:6, navíc Flašar (KAR) 10 minut za vražení, Využití: 1:2, V oslabení: 0:1, Průběh zápasu: 0:3, 2:3, 2:5, 4:5, 4:7

Sestavy:LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) - Kaluža, Jedlička, Zezula, Arnošt, Jirák, Tomiga, Finkes - Duba, Handl, Černý, Šebek, Stráněl, Skácel, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, KotásekBaník Karviná: Iláš (Smolka) - Zajac, Saliji, Badžo, Samiec, Blatoň, Flašar - Miczek, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Ivan, Javín, Vnenk, Luka, Sznapka, Nystedt, Zuber