Jestřábi podlehli Karviné i potřetí a sezóna pro ně končí

Ani třetí zápas proti Karviné se Jestřábům nevydařil a sezóna tak pro ně končí již ve čtvrtfinále.

Po třech prohraných zápasech s Baníkem Karviná končí Jestřábům sezóna. Ani poslední duel na domácím hřišti nedokázali svěřenci trenéra Zachara zkušenějšímu soupeři vzdorovat a nenavázali tak na svůj výkon z loňské sezóny, kdy došli do semifinále.

Třetí duel čtvrtfinálové série začala obě mužstva po jedné přesilovce, kdy nejprve za katr usedl Kaluža a Moravec během početní výhody nedokázal zakončit mezi tři tyče, poté byl vyloučen karvinský Rosůlek a nejblíže gólu byl domácí Arnošt, puk mu ale sklouzl z hole. Poté však převzal iniciativu hostující Baník, který se hned v 7. minutě ujal vedení. K tvrdé ráně napřáhl Kowalczyk a poslal Slezany do vedení. Tlak Karviné však pokračoval, a to i díky dvěma prostějovským vyloučením, nejprve šel na trestnou Arnošt, následně na 2+10 Jedlička. Při početních výhodách si Flašarovi svěřenci vytvořili několik šancí – nejprve se do vyložené šance dostal Ivan, Vrba v prostějovské brance ale zázračně zasáhl, stejný hráč pak při druhé přesilovce tečoval Kowalczykovo nahození na tyč. S tímto tlakem kontrastovala bezmoc Jestřábů při dvou následných přesilovkách, při první si nic nevytvořili, při druhé dokonce inkasovali, to když ujel Blatoň se Salijim a druhý jmenovaný poslal Karvinou do dvoubrankového vedení. Poslední velkou šanci první třetiny si vypracovala opět Karviná, Ivanovi však ani nadvakrát nebylo souzeno skórovat.Druhou dvacetiminutovku zahájili Jestřábi o poznání lépe. Více se tlačili dopředu, na Iláše to zkoušel Janota, tečí Novosad i dvěma pokusy Duba. Ve 24. minutě byl zase blízko snížení Šebek, svoji dorážku ale do branky nedostal. Pak po velké Ivanově šanci dostali domácí k dispozici dvě další přesilovky, naložili s nimi však podobně jako s těmi v úvodní periodě, a navíc mohli inkasovat z Ivanovy hole. Jak se hraje při přesile jednoho muže v poli, ukázali Prostějovským karvinští hokejisté hned nato. Při Kumstátově vyloučení stačilo Moravcovi patnáct vteřin na vstřelení třetího gólu po kombinaci s Ivanem. Do konce třetiny mohl za domácí kontrovat Ševčík, při bekhendovém pokusu mu ale puk sjel z hole, a jelikož ani zbylé dvě karvinské šance v síti neskončily, šlo se do kabin za stavu 0:3.Ve třetí třetině již domácí neměli co ztratit a více se tlačili do karvinského pásma. Vyložených šancí však bylo poskrovnu. Zkoušeli to ve 43. Handl s Kotáskem, o minutu později Jedlička i ve 48. Černý, hostující Iláš si však se všemi příležitostmi Jestřábů poradil. Ke gólu nevedla ani následná přesilovka, a tak si diváci museli na první puk v karvinské síti počkat až do 52. minuty, kdy Handl pohotově dorazil Stránělovu střelu. Jednu z posledních možností Prostějova ke vzkříšení naděje ale utnul Tomigovým vyloučením rozhodčí, a přestože Karviná početní výhodu nevyužila, pojišťujícího gólu se nakonec dočkala. Při marném úsilí Prostějova ujela v 57. minutě dvojice Luka – Ivan, a druhý jmenovaný se dočkal zasloužené trefy. Podtrhl tím nejen středeční prostějovskou prohru, ale také konec celé sezóny pro hokejisty Prostějova. Po třech zápasech podlehli ve čtvrtfinále Karviné a sezóna pro ně předčasně končí. Naopak svěřenci trenéra Flašara se v semifinále utkají buď s Přerovem, nebo Havířovem, který ještě dohrává svoji sérii s Opavou.

Ohlasy po utkání:Karvinský trenér Aleš Flašar po utkání přiznal, že to byl pro jeho celek těžký zápas. Za důležitý považoval první vstřelený gól, po kterém Prostějov musel otevřít hru. Pak již jeho týmu stačilo hrát trpělivě a dovést zápas i celou sérii do vítězného konce.Prostějovský trenér Petr Zachar uznal, že Karviná byla ve středu lepší. „První dva zápasy jsme prohráli trochu nešťastně v závěru a dnes jsem věřil, že zápas ubojujeme. Před prvním gólem jsme však ztratili puk, zbytečně se nechali vyloučit a nahráli soupeři na gól. Vše šlo jedno po druhém a myslím, že to kluci dnes nezvládli,“ uvedl kouč Jestřábů a doplnil: „S tím, co jsme dnes předváděli, bychom neporazili ani Vsetín, který hraje agresivní a důrazný hokej. U našich hráčů jsem však neviděl, že bychom šli do brány, že bychom se udrželi na puku, a to byly základní věci, které nám v play-off chyběly.“

Vyřazení mrzelo i jednoho z nejzkušenějších hráčů Jestřábů Davida Šebka: „Je to škoda. Chtěli jsme to dotáhnout co nejdál. Ale bohužel, situace je jiná, je to 0:3, vypadáváme, jdeme domů a máme konec sezóny. Dnes nám chybělo štěstíčko, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Dostáváme zbytečné góly po stejných chybách, a pokud se někteří hráči nevzpamatují a nebudou plnit to, co trenér chce a nepůjdeme na led s tím, že nedostaneme gól, tak to jinak nepůjde a budeme stále prohrávat,“ konstatovala prostějovská sedmnáctka.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Baník Karviná 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)Branky a nahrávky: 52. Handl (Stráněl) - 7. Kowalczyk (Luka), 16. Saliji (Blatoň), 36. Moravec (Ivan), 57. Ivan (Luka) Vyloučení: 7:5 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 Počet diváků: 1610 Průběh zápasu: 0:3, 1:3, 1:4. Konečný stav série: 0:3, postupuje Karviná.

Sestavy:LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Raszka) - Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Jirák, Tomiga, Janota, Finkes - Duba, Handl, Černý, Šebek, Stráněl, Novosad, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Kotásek. Trenér: Petr Zachar.Baník Karviná: Iláš (Smolka) - Zajac, Saliji, Badžo, Samiec, Blatoň, Flašar, Zuber, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Ivan, Javín, Vnenk, Luka, Sznapka, Miczek, Nystedt, Krause. Trenér: Aleš Flašar(zkl)