Jestřábi padli doma a vyšším příčkám se vzdalují

ilustrační foto baráž L. Tesař

Utkání se pro Hanáky nevyvíjelo zle, na ledě byli i přes několik chyb v obraně lepším týmem, přestože ve druhé třetině smolně inkasovali, ve třetí dokázali srovnat, následná vyloučení, která vzbudila spoustu nevole jak u hráčů tak u fanoušků, domácí srazila a Most toho využil a urval tři body za výhru 2:1 pro sebe.

První třetina ze začátku nabídla spíše boj o každý kousek ledu, přestože domácí vyrobili několik chyb v defenzivní činnosti, na ledě byli lepším týmem, v úvodních dvaceti minutách ale svou převahu v branku nepřetavili.

V úvodu části druhé třetiny měl domácí celek obrovskou šanci, kterou ale nezužitkoval, na druhou stranu se pak nahrnuli hráči hostů, kteří se štěstím kotouč dopravili za Šimbocha. Domácí celek to nepoložilo a pokračoval v ofenzivní hře, která ale do sirény gól nepřinesla.

Ve třetí třetině se domácí konečně dočkali, střelu nové akvizice Patrika Husáka nakonec dorazil do sítě Marek Indra a rozjásal stadion, který v tomto utkání stále postrádal tradiční bouřlivou atmosféru tvořenou kotlem prostějovských Ultras, kteří stále bojkotují domácí utkání pro spory s vedením klubu. Prostějovští hokejisté se hnali za vedoucí brankou, stopku jim vystavila dvě vyloučení v posledních deseti minutách třetí části, v těch dokázali Hanáci bojovat dobře, kapitán Lukáš Duba se dokonce dostal do úniku a vyložené šance skórovat, mezírku však ve výstroji gólmana nenašel. Poté však udeřila farma extraligového Litvínova, když prazvláštním způsobem po střele Jurčíka puk propadl za Šimbochova záda.

Přestože domácí ještě zkoušeli powerplay, body odváží všechny Most, ten tak právě Jestřábům odskočil na rozdíl devíti bodů a Prostějovu se tak vidina postupu v tabulce vzdaluje. Jediné, co může Hanáky těšit, je to, že Havlíčkův Brod, také prohrál a s žalostnými devíti body zůstává poslední právě za Jestřáby.