Jestřábi doma s Kladnem vybojovali cenný bod

Foto LHK Jestřábi, L. Tesař

Jestřábům už nyní jde v každém zápase o hodně, ve střetnutí s kladenskými Rytíři však dokázali, že dovedou zatopit i soupeři z horních pater tabulky. V první třetině Jestřábi předváděli vynikající hru, ve druhé části hosté zabrali a skóre otočili, ve třetí však zvládl srovnat Moučka a poslal zápas do prodloužení, které rozhodl čtyři sekundy před koncem Hořava. I tak Jestřábům zůstává cenný bod za prohru 3:4 v prodloužení.

První třetinu odehráli Jestřábi skvěle a na ledě vůbec nebylo znát, že by mezi týmy měl být v tabulce rozdíl takřka deseti míst. Domácí poslal do vedení ve čtvrté minutě Lukáš Luňák, na toto Rytíři nalezli odpověď zhruba v polovině třetiny a srovnali na 1:1. Jestřábi za podpory výborné domácí kulisy bojovali dál, ale v první části se už skóre neměnilo. Nicméně hned ze začátku té druhé dokázal zasunout puk za Cháberu se štěstím Marek Indra a na stadionu bylo opět veselo. Kladno však opět krátce po polovině třetiny dokázalo udeřit, nyní hned dvakrát když se prosadili Hořava a Rudovský, po čtyřiceti minutách tak na tabuli svítilo skóre 2:3.

Hanáci nic nevzdali a opět se vrhli do třetí třetiny s velikou bojovností, ta se nakonec vyplatila, když chybu Rytířů potrestal Jaroslav Moučka a srovnal. Utkání nakonec po šedesáti minutách nenalezlo vítěze, tak se šlo do prodloužení. V jeho samotném závěru hosté vykombinovali bránící Jestřáby a čtyři sekundy před koncem rozhodl Hořava, i tak se dá ale hovořit o cenném bodovém zisku. Jestřábi mají na poslední Havlíčkův Brod stále náskok tři body, ti totiž dokázali urvat rovněž jeden bodík v Jihlavě.