Firma šéfa hokeje, který má dostat městské miliony, dlužila na daních

Firma šéfa hokeje, který má dostat městské miliony, dlužila na daních
ilustrační foto hokej.cz

 

Rada města doporučila zastupitelům, aby schválili smlouvu o reklamě ve výši téměř čtyř milionů korun mezi Statutárním městem Prostějovem a LHK Jestřábi. Oznámil to na tiskové besedě náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Někteří z přítomných novinářů poukázali na to, že firmě Olpran se sídlem v Olomouci – Chválkovicích, jejímž jednatelem je generalní manažer prostějovského hokeje Jaromír Luňák, finanční úřad zastavil majetek. Náměstek Pospíšil prohlásil, že podle jeho informací firma tuto záležitost dala do pořádku.

Nás zajímalo, o co konkrétně jde. Dříve totiž platilo, že se zásadně nedávaly městské peníze subjektům, které neměly v pořádku vypořádání se státem, finančním úřadem či dlužily městu.

„Od včerejšího dne mám k dispozici potvrzení o bezdlužnosti,“ sdělil na dotaz redakce generální manažer Jaroslav Luňák. Po krátkém zaváhání dodal, že se firma Olpran opozdila s dubnovou splátkou DPH. „Vše jsme ale už zaplatili a máme potvrzení, že nic nedlužíme,“ ubezpečil nás. (ok)

Komentáře

Pán s komentářem 29/5 dnes ráno má dost pravdu, společníkem byla Firma PPT Trade Limited, London, Stopher House, Weber Street 15, SE1 ORE, Spojené království Velké Britanie a Severního Irska , od 7/10/2009 do 28/1/2013. Tak těch se může zeptat tak už jen nějaký srandista. Oni ti kapitalisti někdy jdou jen po penězích. Ovšem kdysi byla Velká Britanie dokonce Mistrem Světa k Ice Hockey.

 

Zjisti si kdo byl GM v roce 2013 a kdo je poslední dva roky,

Pokud jsem pochopil, jedná se o informaci z oficiální tiskové konference Rady města Prostějova. Pokud jsem dobře informován, jsou účastníci tiskové konference členové RM PV a POUZE NOVINÁŘI. Nemají tam přístup běžní občané, i kdyby se jednalo o opoziční zastupitele. Pan náměstek Mgr.Pospíšil prohlásil, že firma tuto záležitost dala do pořádku. Měl pro své tvrzení nějaký listinný důkaz? Vařil z vody? Nebo si vymýšlel?  Redakce se dotázala pana Dr.Luňáka osobně, byl přítomen na tiskovce? Nebo se redakce dotázala telefonicky? Mluvili jste s dr.Luňákem? Proč jste nechtěli zaslat naskenovaný dokument? Stačilo to potvrzení. Již V.I.Lenin řekl ?"Důvěřuj, ale prověřuj!!" U firmy s takovými výsledky v minulýách letech bych doporučoval větší pozornost. F.R.

Neptal, peníze jsou odměna fanouškům hokeje za zvolení Hemerkové a Pospíšila!

Nevím  proč se novináři nezeptají i na hospodaření LHK Jestřábi. V roce 2013 měli záporný kapitál -2147 tis.Kč a měli  7184 tis. Kč závazků. A do takové černé díry město chce narvat peníze? Ptal se někdo na HV roku 2014?

Poslat nový komentář