Obrazem: Jestřábi klepli Slezan

Poslední utkání, ze čtyř po sobě jdoucích domácích zápasů, dovedli Jestřábi k vítězství. Po velmi hezkém hokeji porazili Slezan Opava 5:2.

První gól zápasu padnul velmi rychle. Hned ve druhé minutě po špatném střídání domácího celku ujel sám Lukáš Černý a prostřelil nad ramenem Musila. Jestřábi odpověděli ve čtvrté minutě, kdy využili přesilovou hru. Michal Černý krásnou střelou z kruhů prostřelil hostujícího gólmana. Jestřábi hráli velmi tvrdý hokej, dobře kombinovali a vytvářeli stálý tlak. Obrat v zápase dokonal Martin Stejskal, kterému nechtěně puk na hokejku namazal hostující obránce. Do konce třetiny mohl ještě Prostějov několikrát využít přesilovou hru. V této "disciplíně" však Jestřábi přiliš nevynikají. V poslední minutě třetiny ještě ujel Žajgla, sám na gólmana ovšem nevyzrál.

Do druhé třetiny vstoupili hráči LHK opět aktivněji a byli jednoznačně lepším týmem. Uklidňující branku vstřelil opět Martin Stejskal, kterému krásnou přihrávku poslal Duba. Opava snížila v 33. minutě, když Michal Kukol dorazil pod Musilem odražený puk. Druhá třetina, stejně jako první, byla plná vyloučení a neobešla se ani bez menší rvačky.

Ve třetí třetině si Jestřábi vedení pohlídali. Navrch přidal gól ještě Filip Smejkal, který obdržel kolmou přihrávku brankovištěm a zakončoval do prázdné klece. Pět minut před koncem zápasu, při vyloučení domácího hráče Michala Černého, odvolal Slezan brankáře a v 6 hráčích se pokusil zdolat Musilovu branku. Dopadlo to gólem do prázdné brány a hattrickem Martina Stejskala. Jestřábi Prostějov - Slezan Opava 5:2.

LHK Jestřábi Prostějov: Musil - Kumstát, Halouska, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Doseděl, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek P., Šebek D., Stráněl, Zachar

HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrabel, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík, Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa, Mlýnek

Příští zápas Jestřábů se odehraje v Karviné 5. listopadu v 18 hodin.