Hrad Sovinec zve na Hofmistrovu závěť. Soutěžte o vstupenky!

Hrad Sovinec zve na Hofmistrovu závěť. Soutěžte o vstupenky!
ilustrační foto hrad Sovinec
Další fotky: 
Hrad Sovinec zve na Hofmistrovu závěť. Soutěžte o vstupenky!

Ve dnech 28. 29 a 30. října nabízí hrad Sovinec akci Hofmistrova závěť. Slavnostní ukončení sezóny 2016 aneb Comedia dell´morte nabídne opět záruku vysoké kvality celodenního programu! A my opět nabízíme soutěž o vstupenky!

Po tři dny 9:10 až 17:30 hodin účinkuje Šermířská a divadelní společnost SÍGŘI, kteří jsou dle návštěvnických anket šestí nejúspěšnější účinkující, který kdy na Sovinci vystupovali. Tentokrát představí šermířskou komedii Piráti v Praze. Profesionální Jihočeské pohádkové divadlo JÁ TO JSEM zve na nejúspěšnější pohádkovou komedii roku 2014 Kolotoč príma pohádek. Skupina scénického šermu DIVADLO BEZ STŘECHY připravilo premiéru šermířské grotesky Židle a připomenou nejoblíbenější divadelní komedii sezóny 2015 Podivné dědictví.

K vidění budou mimo jiné sokolnické ukázky příletů dravých ptáků a návštěvníci si budou moci mimořádně projít celým hradem od sklepů až po věž. Od 9:30 do 17 hodin každých 20. minut nabízí Sovinec oblíbené prohlídky hradní mučírny se vstupem do Rytířského sálu s průvodci v dobových kostýmech.

Akci připravilo Muzeum v Bruntále ve spolupráci s historickou posádkou Špinavci.

Pokud se na Sovinec chcete podívat zadarmo, postačí, když do 25. října zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku: Jaký sál budou návštěvníci moci navštívit? Odpověď označte v předmětu Sovinec. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti. (ber)

 

Poslat nový komentář