Sovinec zve na Přízrak temné věže

Sovinec zve na Přízrak temné věže
ilustrační foto Sovinec

Další víkendovou historicko-řemeslnou akci chystá posádka Špinavci z hradu Sovinec na víkend 4. a 5.8.2018. Koná se zde akce nazvaná Přízrak Temné věže, aneb lapkové a kati při práci na loupežnické stezce.

Na pátém nádvoří vystoupí skupina historického šermu Nuntius Regis s novou šermířskou pověstí Nevěsta kyjevská. Oblíbená divadelní a šermířská společnost Taurus se vrátila s kultovní černou komedií Igor to zařídí. O zábavu se bude starat znamenitý kejklíř a žonglér Křupíno Křup. A pro nejmenší návštěvníky zahraje divadlo Kašpárkův svět. Nemohou také chybět ani sokolníci s letovými ukázkami a oblíbeným fotografickým koutkem.

Hrad bude hostit spoustu prodejních stánků s různými výrobky i řemesly, které si budete moci v některých případech sami vyzkoušet. Nesmí chybět ani oblíbené dobroty jako sladké trdelníky, či masité klobásy. 

Po dobu akce budou moci návštěvníci navštívit interiéry hradu při prohlídce s průvodcem co 30 minut - poslední prohlídka v 17:00. Hrad samotný bude po oba dny otevřen od 9:10 do 18:10 hodin. Čtěte pozorně, bude soutěž o rodinné vstupné! (red) 

Poslat nový komentář