Kam na výlet: Mezinárodní den památek 2017 na hradě Šternberk

Kam na výlet: Mezinárodní den památek 2017 na hradě Šternberk
ilustrační foto
Další fotky: 
Kam na výlet: Mezinárodní den památek 2017 na hradě Šternberk

V dubnu slavíme Mezinárodní den památek. Státní hrad Šternberk připravuje u této příležitosti zajímavý víkendový program pro návštěvníky všech generací.

V sobotu 22. 4. 2017 budou připravené speciální komentované prohlídky hradu s restaurátory. V prostorách hradu budou mimo průvodců připraveni odborníci, kteří návštěvníky seznámí s tajemstvím obnovy historického mobiliáře. Výklad bude zaměřen na historický nábytek, vitráže, kachlová kamna a technická zařízení – osobní výtah. Osobní výtah posledních majitelů hradu Šternberk prošel generální rekonstrukcí včetně strojovny. Návštěvníci tak uvidí konkrétní výsledky práce restaurátorů na mobiliáři hradu Šternberk. V rámci prohlídek uvidí návštěvníci i prostory zrekonstruované půdy.

Na návštěvníky čeká tento den sleva na vstupné do hradu. Za cenu základního okruhu budou moci shlédnout velký okruh „Celým hradem – Liechtensteinské sbírky a zaniklá šlechtická sídla“. Za vstupné zaplatí dospělé osoby 110 Kč, děti do 18 let, studenti a senioři 80 Kč a rodinné vstupné pro dvě dospělé osoby a tři děti činí 300 Kč. Hrad Šternberk bude otevřen od 10 do 16 hodin, kdy začíná poslední prohlídka.

V neděli 23. 4. 2017 bude program určen především dětským návštěvníkům, pro něž připravujeme poprvé v letošním roce „Speciální dětské prohlídky - Technika je všude kolem nás“. Začátek jednotlivých prohlídek bude v 9.30, 11.00 a 14.00 hodin. Program o technickém zázemí hradu a každodenním životě jeho obyvatel je určen pro děti v předškolním a mladším školním věku (5 – 10 let) v doprovodu rodičů.

Interaktivní program aktivně zapojí děti do prohlídky. Děti se krátce, věku přiměřenou formou, seznámí s historií hradu Šternberk a blíže si prohlédnou předměty, které bývají často u běžných prohlídek opomíjeny. Společně s lektorem si děti popovídají o hygieně hradních pánů, osvětlení hradu, komunikaci se služebnictvem a dalších drobných zařízeních, které stejně jako nám dnes v běžné domácnosti usnadňovaly život i před sto lety na hradě. Prohlídky jsou určeny maximálně pro 15 dětí v doprovodu rodičů! Proto doporučujeme rezervaci. Prohlídky nejsou vhodné pro dospělé osoby! Kontakt pro rezervaci: Tel. 585 012 935, 725 718 059, e-mail: hrad.sternberk@npu.cz.

Mezinárodní den památek nabízí zajímavý program po celý víkend 22. – 23. dubna 2017. Na své si přijdou všechny generace návštěvníků. (Zdroj hrad Šternberk)

 

Poslat nový komentář