Na Hrázkách popraskaly domy. Majitelé chtějí odškodné po magistrátu

Na Hrázkách popraskaly domy. Majitelé chtějí odškodné po magistrátu
ilustrační foto mapy.cz

Obyvatelé ulice Hrázky ve Vrahovicích mají problém. Popraskaly jim domy a majitelé žádají náhradu škody pro Magistrátu města Prostějova. K poškození údajně došlo proto, že město povolilo průjezd těžkých nákladních aut při stavbě nových rodinných domků.

Šedesát a jednosto čtyřicet tisíc požadují majitelé rodinných domů jako kompenzaci způsobené škody. Podle nich Odbor dopravy povolil firmě Sofizo, která výstavbu prováděla, průjezd nákladních vozů. „Komunikace patří městu, tak chtějí odškodnění po nás. Domy ale praskaly i předtím,“ uvedl náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Město vzalo požadavek na vědomí, další tah je ale na majitelích nemovitostí, kteří musí nechat vypracovat odborné posudky.

„Pokud by se ukázalo, že škoda skutečně vznikla, jsme na podobné události pojištěni,“ dodal Fišer. (ber)    

Komentáře

Silnice na Hrázkách není absolutně vhodná pro provoz těžké techniky.Kdo ten prooz povolil ať zaplatí kompenzaci.

Město povolilo průjez stavební mechanizace na ulici Hrázky samozřejmě již před tím než byla dána žádost o kompenzaci škod.Stavěly se již 2 domy Škody vyvrcholily při stavbě zatím posledního třetího domu ,které zajišťuje f. SOFIZO. Ještě se mají stavět další domy. Další škody.Další kompenzace?

Jestli se prokáže,ale ono se radši neprokáže.Koho zajímají nějaké staré domy.
Přece nebudeme někomu něco dávat ,když nemusíme.

Kde mužu jít a panu Fišerovi bud podat ruku a nebo dát ránu? Bydlím od oné nemovitosti cca 20domu a sám sleduji potichu spad na náš dum, ale to je otázka jiné akce. Přeci jen pokud mi do stavby najede domíchávač a pohne se statikou... byl jsem na jednání na radnici s osobou (prodejcem parcelí) která řešila dopady akce na starou zástavbu a nechtěl slyšet moje reakce na výsledné pohyby strojů.

Poslat nový komentář