Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Kdo nachodí přes den víc? Číšník, student, moderátor nebo senior?

Kdo nachodí přes den víc? Číšník, student, moderátor nebo senior?
ilustrační foto

 

Říká se, že chůze je nejpřirozenější a nejzdravější pohyb. Co myslíte, kdo během týdne nachodí více kroků? Student, číšník, profesionální volejbalistka, moderátor, nebo senior? Odpověď na tuto otázku vám dá chodecká soutěž Výzva Radosti z pohybu, které se zúčastní dvanáct lidí různého věku a zaměstnání. Ti absolvují první dny zimního semestru s krokoměrem u pasu. A o svých výsledcích budou pravidelně informovat. Tipněte si, kdo z nich nachodí nejvíc.

Dvanáct odvážných už v těchto dnech brázdí Olomouc s krokoměrem u pasu a poctivě měří množství svých kroků. "Řekli jsme si, že by bylo zajímavé porovnat osoby různých profesí z hlediska toho, kolik kroků běžně přes den nachodí. Vybrali jsme dvanáct lidí napříč věkovým spektrem, od žáka základní školy přes pracující po seniora. Půjčíme jim krokoměr pro sledování chodecké aktivity a o té budou pravidelně během tohoto týdne informovat. Vítězem výzvy se stane ten, kdo dosáhne v průměru nejvyššího denního počtu kroků," uvedl organizátor soutěže Martin Kučera z fakulty tělesné kultury. Smyslem soutěže je podpořit zájem o pohybovou aktivitu u veřejnosti. "Chceme ukázat, jak je jednoduché a praktické svou aktivitu sledovat. Pokud člověk používá krokoměr k monitorování chůze a hodnoty si zapisuje, snadno si udělá obrázek, zda například splňuje denní doporučení Světové zdravotnické organizace, které je deset tisíc kroků denně k udržení zdraví," doplnil Kučera.

Pro sledování aktivity účastníků výzvy poslouží systém Indares.com, který vědci z fakulty tělesné kultury využívají k výzkumným účelům, ale sledovat svůj pohyb zde může i veřejnost. Na Facebooku se do výzvy může zapojit i široká veřejnost, stačí si tipnout vítěze chodecké soutěže. Nejlepší chodec i vylosovaný tipař získají poukaz na měření tělesného složení a zátěžový test v celkové hodnotě 2000 korun.

Bližší info naleznete na http://radostzpohybu.cz/general/Article.aspx?id=3331

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style