Komise informatiky ušetřila miliony. Rada města ji přesto nepotřebuje

Komise informatiky ušetřila miliony. Rada města ji přesto nepotřebuje
ilustrační foto

 

Rada města Prostějova zřídila 13 komisí. Chybí mez nimi komise informatiky, která městu v uplynulém období ušetřila několik milionů. 

Komise sportovní, výstavby, školská, pro dopravu, pro kulturu a cestovní ruch, životního prostředí, pro rozvoj města a podporu podnikání, sociální a zdravotní, pro bezpečnost a prevenci kriminality, bytová, Prostějov Zdravé město a místní Agenda 21, pro nákup uměleckých děl a architektury a urbanismu. Podle rozhodnutí rady budou v dalším volebním období na magistrátu působit pouze ony. Důvod zániku komise pro informatiku vysvětluje magistrát ústy mluvčí Jany Gáborové. "Komise zanikají volbami do zastupitelstva – tedy žádná komise zrušena nebyla. Jaké nové komise rady si nová rada ustanoví, je čistě v její kompetenci," sdělila redakci. "Považuji zrušení komise informatiky zahrubou chybu a doufám, že se tím rada města nechce vracet do období před rokem 2010, kdy byly veřejné zakázky šity na míru konkrétní firmě a nakupovala se spousta technologií, které dodnes zůstaly nevyužity", uvedl redakci Prostějovských novinek Tomáš Blumenstein, bývalý předseda komise IT. (ber)

Komentáře

Ale pan Blumenstein přišel o trafičku? A to je najednou řevu. Tak jestě pár mouder o tom jak bude komunista na radnici šest mega a můžeme jít spát.

Možná stačilo těm dědouškům na rozhodujících místech v radě města koupit slovník cizích slov, aby se dozvěděli co se skrývá za tou informatikou, ale okud byly před rokem 2010 šity zakázky na míru a spolupracovalo se s konkrétními firmami, tak co se divíte? Taková komise je jen na zlost, ještě aby jim tak koukala na prsty, když mají před sebou poslední volební období a kdy se pak mají ještě nakapsovat? Trochu si "přilepšit"? 

Poslat nový komentář