Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Iris zve na sobotní vycházky do přírody

Iris zve na sobotní vycházky do přírody
ilustrační foto iris.cz

Hned dvě vycházky pořádají ochránci přírody z prostějovského Irisu. Vypravit se můžete na jarní vycházku k Loupežníkovi nebo do zapomenutých koutů Boskovicka.

Do Loupežníka se půjde v 8:45 hodin z Plumlova. Vhodný autobus odjíždí v 8:25 z autobusového nádraží v Prostějově, stanoviště č. 11. „Vycházka je spojená s akcí na pomoc přírodě. Projdeme se z Plumlova do lomu Loupežník a odtud směrem na Záhoří a Mostkovice. Pro děti i dospělé budou cestou připraveny různé hravé aktivity,“ přidala pozvání za organizátory Eliška Kulhavá. V lomu u Loupežníka bude možnost opékat - účastníci si mohou přinést vlastní dobroty na opékání. Návrat je ve 13:25 hodin autobusem z Mostkovic. Poplatek činí 20 Kč/dítě.

Nechce-li se vám vyrazit k Plumlovu, můžete se vydat na vlastivědnou vycházku do zapomenutých koutů Boskovicka. „Podíváme se na plavení dřeva na přítocích Bělé a do Mojetínského krasu,“dodala Kulhavá.

Sraz je v 9 hodin před prodejnou Coop v obci Okrouhlá na Blanensku. „Z Okrouhlé se přesuneme osobními auty do osady Melkov, odkud dojdeme k údolí říčky Bělé. Povíme si o plavení dřeva, ke kterému byla říčka Bělá i s přítoky v 16. až 19. století užívána, a to v lokalitách mezi Suchým a Šmelcovnou a v údolí zvaném Benešovský zářez. Naším dalším cílem bude malé krasové území, tzv. Mojetínský kras. Na naší trase se nacházejí pozůstatky vodního mlýna i zaniklé středověké vsi Strielech,“ dodala Kulhavá.Trasa délky 12 km povede převážně po lesních cestách, krátce i členitým, místy podmáčeným lesním terénem. Vezměte si proto pevnou obuv! (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style