Prostějovák Pavel Franc se na Novém Zélandě stal Ironmanem!

Foto P. Franc, vybavení, závod
Další fotky:

Prostějovský rodák Pavel Franc se kvůli svému snu stát se "Železným mužem", úspěšně zvládnout světový triatlonový závod, přestěhoval na rok na Nový Zéland, do města Taupo na břehu stejnojmenného jezera. Našel si tu práci, stal se i členem triatlonového klubu a začal tvrdě trénovat.

V sobotu 1.března v ranních hodinách našeho času si Pavel Franc splnil svůj sen, když po uplavání 3.9 km, 180 km jízdy na kole a 42.2 km běhu dorazil v čase 11:18:53 úspěšně do cíle triatlonového závodu IRONMAN NEW ZEALAND.S časem plavání 3.9 km za 1:09:14, na kole 180 km v čase 6:11:04 a běh 42.2 km v čase 3:48:47 se ve své kategorii umístil na 31. místě a v celkovém pořadí z 1586 závodníků z celého světa na 372. místě.

Pavlův vzkaz domů po závodě: "Děkuju, rodino i přátelé za Vaši podporu. Byl to dlouhý rok příprav a dnes dlouhý a vydatný den. Nechybělo ovšem mnoho a vše skončilo na 40.km na kole, kdy se mi zablokovalo zadní kolo vypadenou pumpičkou z nosiče a strhl jsem asi 8 cm pláště, což na drsných novozélandských silnicích znamená jasný defekt. Stálo mě to asi půl hodiny, než jsem mohl vyměnit plášť, poskytnutý servisním vozem na trati. První 14-ti kilometrový okruh běhu jsem si nevím proc říkal: Kdyby to bylo jednoduchý, jmenovalo by se to fotbal. Druhý okruh běhu se ozval žaludek, asi se mu strava v podobě energetických tyčinek zdála dosti jednotvárná. Třetí, poslední okruh, jsem si v hlavě zalezl do krabice, kde nic nebylo, ani bolest a užil si průběh finišem s českou vlajkou".

My se přidáváme k srdečné gratulaci! (red)