Ulice Budovcova a Tovačovského budou jednosměrné opačným směrem!

Ulice Budovcova a Tovačovského budou jednosměrné opačným směrem!
Foto ber
Další fotky: 
Ulice Budovcova a Tovačovského budou jednosměrné opačným směrem!

 

V souvislosti s rekonstrukcí Olomoucké ulice se změnila dopravní situace v přilehlých ulicích. Jednosměrné komunikace komplikují řidičům život a tak se město rozhodlo učinit několik změn. 

V současné době jsou ulice Tovačovského a Kotkova jednosměrné ve směru od ulice Barákova k ulici Vrlova. Stejně tak je ulice Budovcova jednosměrná ve směru od ulice Barákova k nám. Spojenců. Před rekonstrukcí křižovatky ulic Olomoucká, Sladkovského a Barákova bylo možné zabočit při jízdě od Olomouce do Barákovy a najet do Tovačovského, Kotkovy a Budovcovy. To teď není možné a příjezd do těchto ulic od Olomouce je komplikovanější. "Proto je již schválena změna u ulic Tovačovského a Budovcovy, které budou obrácené opačným směrem. Směr provozu v Kotkově zůstane nezměněn," sdělil redakci vedoucí odboru dopravy Miroslav Nakládal. Podle jeho slov se přístupnost ulic pro motoristy po realizaci úpravy výrazně zlepší.

"Jsem ráda, že se změna podařila. Bylo to pro obyvatele složité i v době, kdy obě jednosměrky, z Tovačovského i Kotkovy, vedly do Vrlovy ulice. Změnou křižovatky Olomoucká x Barákova se situace ještě více zhoršila. Doufám, že lidé budou s touto změnou spokojeni", uvedla zastupitelka Milada Sokolová, která sama v této oblasti bydlí. (ber)

Komentáře

Milí sousedé obou ulic Tovačovského. Bydlím v části této ulice u kolejí a řeknu Vám, že když se vracím směrem z Tesca, musím (a nejen já) to složitě objíždět přes Outratovu a nám. Odboje, kde navíc, když jedete doprava z Outratové na Zborov, nikdy nevíte, který blázen se tam vyřítí a z vlastní zkušenosti Vám můžu říct, že pokud tam nejedu vyloženě krokem, může být "průser" i bez nějakého blázna, páč tam parkují auta těsně za zatáčkou. Paní Benešová píše, že se z nové změny směru jízdy bude těžko dostávat do města. My už dva roky jezdíme do města směrem na Českobratrskou a na Vrahovickou a řeknu Vám, že je to lepší, než čekat ve Vrlové, až tam někde udělám "nějakou myšku" a dostanu se směr město. Několikrát jsem musela jet k benzince ÖMV na kruhový obezd, abych si ho v klidu objela a dostala se opět směr město. Takže pokud Vám jde jen o to, jak se dostat do města, je lepší jet na Českobratrskou. Je to i rychlejší, protože někdy ty zácpy na Olomoucké jsou tak dlouhé, že v nich člověk stráví spoustu času. A co se týče Anonyma ze 14.11. - psát, že děti jsou zvyklé dávat pozor při přecházení "v tomto směru" je nesmysl. Já sama mám dvě děti a odmalička jsem je učila, že u každé silnice se musí zastavit a pořádně se několikrát rozhlédnout na obě strany, protože nikdy nevíte, z které strany se může někdo vyřítit, byť je tam přikázaný směr jízdy. Zkrátka pro nás řidiče, je změna směru jízdy v ulici Tovačovského na místě.

Je to jak u nás v Kocourkově.Z obousměrek se to kdysy změnilo na jednosměrky.To bylo pochopitelné.Ale po tak dlouhé době co si všichni zvykli na tento systém,tak zase změna.Je to starší zástavba,kde bydlí dost seniorů,ale i dětí.Jsou zvyklí dávat větší pozor při přecházení přes silnici v tom směru jak je to dosud.Teď se to změní a zvýší se i provoz v těchto ulicích.Nehledě na to,že jako řidič budu mít větší problém vyjet z V.Outraty směrem k městu,protože od ul.Valenty se mnohdy táhne nekonečná fronta.To bude strkanců tady by se také hodil semafor.Pěkně děkuji vážení zastupitelé.

Poslat nový komentář