Stříbro pro Judo Sokol I Prostějov z Bánské Bystrice

Stříbro pro Judo Sokol I Prostějov z Bánské Bystrice
Foto Sokol Prostějov I
Další fotky: 
Stříbro pro Judo Sokol I Prostějov z Bánské Bystrice

 

V neděli 1. 3. 2015 se tříčlenná výprava podívala do "Vojenského športového strediska DUKLA" v Bánské Bystrici.

První nadějí Sokola I Prostějov, v kategorii dorostenek do 63 kg, byla Simona Jeřábková, která nezklamala a podala krásný výkon. Nestačila však pouze na domácí soupeřku, která byla oceněna na začátku turnaje jako "Športovec roku Banské Bystrice". 

Všichni domácí diváci na tento zápas pohlíželi jako na jasnou záležitost v domácí režii. Po nedotažené technice, štědře ohodnocené Wazari (7 bodů), při chvatu Tani-otoši Jeřábkové, kterým poslala svou soupeřku pouze na bok, ohodnotil rozhodčí Yuko (5 bodů). V hale to údivem zahučelo a slovenské závodnici domácí prostředí povzbuzováním vlilo krev do žil, načež přestala chybovat, kdy při další nedotažené technice Seoinage dostala od rozhodčího hodnocení druhého Wazari (7 bodů) což v judu, znamená Ipon (10 bodů) a konec zápasu před časovým limitem.

Dalším dvěma závodnicím z Polska a Slovenska svým pohledným judem nedala Jeřábková šanci a obsadila tak vynikající 2. místo.

Na svých prvních závodech byla Adriana Klemscheová, tato závodnice podala dobrý výkon, ale tréma udělala své a obsadila ve váhové kategorii do 57 kg  4. místo.

Další judista Sokola I Prostějov, Radim Kubes, byl také na svých prvních závodech ve váze do 66 kg a v neúprosném vyřazovacím systému zaváhal a jeho přemožitel svojí prohrou zmařil naděje na opravné boje. Kubes tak obsadil dělené 13. místo.

(Judo Sokol 1 Prostějov)

Poslat nový komentář