Bronz z Brna pro JUDO Sokol I Prostějov!

Foto Sokol I

V Brně se 19. a 20. září 2015 uskutečnily závody Brno Cup, kde v těchto dvou dnech startovalo přes 700 závodníků z 12 zemí.

Sokol I Prostějov vyslal pět svěřenců, v sobotu se prali dorostenci a senioři, kde byl prostějovský oddíl zastoupen Simonu Jeřábkovou, Ondrou Němcem a Martinem Kubesem. Všichni tři v prvním kole narazili na silné soupeře a po urputném a vyrovnaném boji nestačili a před skončením časového limitu podlehli. V neděli startovali žáci, kde Judo Sokol I Prostějov mělo své dvě naděje. Stanislava Macáka, který ve váze do 42 kg v prvním kole nestačil na finalistu své váhy a nepochopitelně nemohl dokázat svou formu v repasáži. Ve váze do 50 kg za Judo Sokol I Prostějov startoval Matyáš Roubík, v prvním zápase prošel hladce před skončením časového limitu, ovšem ve druhém již nestačil na finalistu své váhy, ovšem postoupil do repasáže, kde prošel bez zaváhání přes všechny své soupeře, mezi nimiž byli i reprezentanti z Ruska a Polska. V boji o 3. místo s přehledem zvládl své emoce a precizní technikou porazil svého soupeře. Jméno Matyáše Roubíka, startujícího za Sokol I Prostějov, tedy mohlo zaznít při vyhlašování váhové kategorie do 50 kg na zaslouženém 3. místě. Matatyáš tak mohl od organizátorů převzít stříbrnou medaili. (red)