Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Služeb Kontaktního centra využívají na tři stovky klientů

Služeb Kontaktního centra využívají na tři stovky klientů
Foto PvNovinky.cz

 

Sdružení Podané ruce provozuje Kontaktní centrum v Prostějově na Vrahovické ulici již několik let. Pracovníci pod vedením Jany Kučerové pomáhají uživatelům návykových látek, ale i jejich blízkým nejen v centru, ale i v terénu. O své práci informovali při pondělním Dnu otevřených dveří.

 

 

Denně se setkáváme s uživateli návykových látek, jejich rodiči, partnery a blízkými při řešení nejrůznějších situací. Jsou mezi nimi lidé napříč všemi věkovými kategoriemi, od teenagerů po padesátníky. Lidé bez práce, ale i studující a zaměstnaní,“ uvedla Jana Kučerová s tím, že ke zhruba 230 klientům se řadí i více než pět desítek lidí jim blízkých.

K centrum poskytuje mimo jiné právní a sociální servis, pomoc při jednání s úřady, zdravotní servis, psychologickou pomoc a pomoc v krizi uživatelům i osobám blízkým, zprostředkuje detoxikaci a léčbu, podporuje klienty po léčbě. „Mezi nejzákladnější služby patří už léta výměna injekčního materiálu. Ročně v rámci prevence přenosných chorob vyměníme na 30 tisíc injekčních jehel,“ konstatoval vedoucí adiktologických služeb David Bezdomnikov.

Podle Jany Kučerové  je řada zpráv o lidech s drogovou závislostí mýtus: „Do terénu sice chodíme ve dvou,ale za celé roky naší působnosti jsme se nikdy nesetkali s jakoukoli agresí. Většina klientů jsou lidé, kteří se svou závislostí chtějí bojovat, protože pro ně drogy byly v jedné době prostě řešením problémů.“ Stejně tak je nepravdivé tvrzení, že klienti centra jsou lidé bez práce a vzdělání. „Máme zde vysokoškolsky vzdělané lidi, stejně jako pracující,“ dodala Kučerová.

Denně služeb K-centra využije pět, ale i dvacet klientů. „Problém je ve financích. Ideální by byli tři pracovníci na plný úvazek,  jsme rádi, že jsou zde úvazky dva,“ uvedl David Bezdomnikov, který vyzvedl spolupráci s Magistrátem. města Prostějova.

„Návštěva Kcentra pro mne byla velmi poučná. Žiji v lokalitě, kde je zvýšený výskyt osob s drogovou závislostí a tak jsem se přišla poradit, jak ochránit před podobnou situací své děti,“ konstatovala Jana Lukášová. (ber)

 

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style