Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Kácení v Prostějově? Každý to vidí jinak!

Kácení v Prostějově? Každý to vidí jinak!
ilustrační foto ber

 

Na městském webu se v sekci dotazy, podněty a připomínky občanů objevilo v posledních dnech hned několik dotazů, týkajících se kácení. Všechny se ptají proč. Jenže každý jinak.

Dva z nich se vztahují ke kácení, které je dle obyvatel špatné. „Vykácení sakurové aleje na Tylově ulici. Komu tím prospějete? S parkováním nikdy problém nebyl. Ty stromy tam rostly desítky let a tvořily jedno z nejkrásnějších sídlišť v PV, navíc zadržovaly prach a hluk. Doufám, že za vykácené stromy a keře bude vysazena adekvátní náhrada,“ požaduje jeden z tazatelů. Náměstkyně primátora Ivana Hemerková, pod kterou revitalizace zeleně spadá, už před časem ovšem argumentovala, že plody zplanělých sakur vadily právě motoristům. „Byli jsme opakovaně žádáni, abychom je ošetřili ořezem a hlavně uklidili plody, které znečišťovaly komunikaci i automobily,“ uvedla Hemerková.

I druhý dotaz je tohoto ražení. „Při procházení města si nejde nevšimnout totální likvidace (anebo totální revitalizace) stromů. Skončí dřív, než se z dříve krásného města, kde bylo v létě kam se schovat před sluncem, stane betonový hnus?“ táže se občan.

Oba dotazy by měl zodpovědět odbor životního prostředí.

Třetí dotaz je opačného charakteru. „Uvažovalo se už o kácení stromů v Brněnské ulici? Konkrétně mám namysli přerostlé stromy podél celého parkoviště u kostela. Ulamují se tam při vichřici větve a padají na auta. V létě je zase problém s květy, které padají do vzduchových filtrů, které musí čistit automechanici,“ píše tazatel. I zde je odpověď na odboru životního prostředí.

Poslední dotaz se týká již provedeného kácení v lokalitě Močidýlek: „Po nedávném kácení stromů ve Vrahovicích v lesoparku u rybníčku zůstaly vyjeté koleje, odštěpky z kácení, pařezy a dokonce i pořezané kmeny. Prosím o informaci, kdo kácení realizoval. Tato firma by si prosím měla za sebou uklidit.“ Tuhle otázku zodpoví podle webu vedení města. To ale pravděpodobně bude úklid urgovat u Povodí Moravy, které kácení provádělo. (ber) 

Komentáře

 Dnešní svět bohužel preferuje auta před přírodou.Ale lidé si neuvědomují,že ničením přírody

si způsobují řadu zdravotních problémů.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style