Všechno kácení není v režii města, hlásí magistrát

Všechno kácení není v režii města, hlásí magistrát
Foto Pavel Dopita jr.
Další fotky: 
Všechno kácení není v režii města, hlásí magistrát
Všechno kácení není v režii města, hlásí magistrát

 

Současný úbytek zeleně v katastru města Prostějova rozvířil řadu emocí. Lidé poukazují na neoprávněnost odstraňování stromů, ze kterého obviňují vedení města. Nejčastějším argumentem je skutečnost, že obyvatelé údajně o drastických zásazích nebyli informováni. V některých případech ale nemají pravdu.

Jde zejména o kácení sakur v Tylově ulici. Ty musely ustoupit plánované rekonstrukci sídliště, kde přibudou mimo jiné tolik potřebná parkovací místa. „V loňském roce jsme svolali dvě jednání, která se týkala tohoto projektu. Zájem obyvatel lokality byl minimální, i když pozvánky a projekt visely v každém vchodu,“ upozornil náměstek Jiří Pospíšil. Podle jeho slov má magistrát podepsané dokumenty od jednotlivých samospráv, které berou projekt na vědomí.

Druhou lokalitou, na kterou obyvatelé upozorňují, jsou Vrahovice. „Další velké kácení, tentokrát u železniční trati na poli Losce v místě zvaném Štreka. Chápeme, že byly vykáceny přestárlé topoly, které mohly ohrožovat železniční trať. Ale proč byly vykáceny všechny menší stromy a keře, které tvořily podrost. V této holoseči dlouhou dobu nic neporoste,“ píše na FB Spolek za staré Vrahovice. 

Jenže v tomto případě nemá magistrát s kácením vůbec nic společného. „Lokalita je v katastru Držovic, kácení prováděla Správa železniční dopravní cesty Olomouc, které pozemky u trati patří. V tomto případě nemá město žádnou pravomoc zasáhnout,“ dodal Pospíšil. (ber)

 

Komentáře

Rád bych náměstka Pospíšila trochu opravil. Proběhla sice dvě jednání, ale bohužel trochu nešťastná. To první bylo poněkud dost utajené, kdy informace proběhla defacto jen v radničních novinách těsně před termínem (navíc distribuce radničních novin v této lokalitě trochu vázla). Mrzí mě, že jsem se nemohl z pracovních důvodů osobně zúčastnit, ale byl tam zástupce z naší oblasti a pokud vím nějaké připomínky tam padly. Naopak to druhé bylo avizováno i ve vchodech, kterých už se tady toto setkání netýkalo. Přineslo to dost rozčarování zúčastněných.

Taky trochu nemohu rozdýchat větu, že to bylo projednáno se zástupci bytových družstev. To sice možná bylo, ale bohužel ne už se členy těch družstev. Ale nezpochybňuji, že nějaká úprava byla už opravdu nutná. 

Poslat nový komentář