Rekonstrukce kotelny ve Společenském domě vyjde na 1,7 milionu

Rekonstrukce kotelny ve Společenském domě vyjde na 1,7 milionu
ilustrační foto DS Prostějov

Rada města Prostějova na svém posledním jednání odsouhlasila rekonstrukci kotelny ve Společenském domě. Odbor správy a údržby majetku města proto zrealizuje veřejnou zakázku malého rozsahu na stavební práce s názvem „Rekonstrukce kotelny ve Společenském domě“. Havarijní stav kotelny stojí za rozhodnutím Rady města Prostějova pustit se do výměny kotlů včetně související technologie. 

„Provoz je ekonomicky a technicky problematický. Stávající kotle jsou z roku 1988 a z pěti fungují tři. Dalším problémem je, že na jejich opravu je potíž sehnat náhradní díly,“ uvedl jednatel společnosti Domovní správa Prostějov, s.r.o. Vladimír Průša. Jak vyplývá z projektové dokumentace, na rekonstrukci kotelny ve Společenském domě bude třeba zhruba 1.7 milionu korun (bez DPH).

„Do opravy se pouštíme s vědomím, že v budoucnosti může být činnost Společenského domu ukončena. Nově pořízené kotle by pak mohly najít své využití v jiných městských objektech, protože půjde o univerzální zařízení,“ vysvětlil náměstek Jiří Pospíšil. Předpokládaný termín rekonstrukce je plánován na čas mimo topnou sezónu, tedy v období měsíců červen až září tohoto roku.

Město vybere zhotovitele rekonstrukce na základě vyhodnocení nejnižší cenové nabídky. (red)

Poslat nový komentář