Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Katka na cestách: První noc v Singapuru

Katka na cestách: První noc v Singapuru
Foto Katka Francová
Další fotky: 
Katka na cestách: První noc v Singapuru
Katka na cestách: První noc v Singapuru
Katka na cestách: První noc v Singapuru
Katka na cestách: První noc v Singapuru
Katka na cestách: První noc v Singapuru

 

Sedmnáctihodinová cesta byla únavná. Hlavně to sezení. Ale proběhla bez problémů. Tentokrát jsem vyfasovala místo u okénka, z čehož jsem moc nadšená nebyla, hlavně kvůli chození na záchod a protahování se. Služby Swiss Air byly korektní.

Na letiště Changi jsme dosedli deset minut po šesté odpoledne a já doufala, že se dostanu na hostal v nějaký normální čas. Recepce hostelu zavírala v deset. Počítala jsem s tím, že na letišti ješte minimálně hodinu a půl strávím čekáním na imigrační a zavazadla. To jsem se ale spletla. Ani ne za hodinu už jsem seděla v metru směr centrum! :-) Na imigračním to odsýpalo, za 5 minut jsem dostala razítko do pasu a šla si vyzvednout batoh. U pasů jsem opět čekala jen asi pět minut. Pak ještě vyměnit nějaké peníze, oskenovat zavazadla, jestli nic nelegálního nepřivážím a už jsem si to mířila po směrovkách k zastávce metra MRT. Singapurský dopravní podnik má zkratku SMRT. Nemohla jsem nevyfotit logo s nápisem v angličtině, že "SMRT přesouvá lidi", fakt legrace. U přepážky jsem si koupila kartu EZ-link, se kterou můžu jezdit po celém Singapuru a ušetřím si tak čas a i peníze. Jinak bych pokaždé musela nabíjet nový kredit. Cena 12 SG dolarů, z toho 7 je jízdné. Orientace v jednotlivých linkách metra je snadná. Nasedla jsem na metro, jednou přestoupila a za půl hodiny vystoupila na Raffles Place a šla najít hostal Five Stones. Přitom jsem objevila nábřežní uličku Boat Qway plnou restaurací a barů nabízejících lákavé pokrmy za již méně lákavé ceny. Nasvětlené mrakodrapy a klidná atmosféra mě okamžitě nadchla. Udělala jsem si pár fotek a pokračovala do hostelu se ubytovat, abych pak mohla jít již bez plné polní na obhlídku a taky něco pojíst. Hostal je čistý a zvláštností je, že se tu vyzouvá a po chodbách chodí bosky. Klimatizace také funguje, tak se aspoň v noci vyspím. Panuje tu totiž vlhké horko s teplotami nad 25 stupňů. Po osmé hodině jsem se vydala do nejbližších ulic. Sedla do jednoho občerstvení, poručila si kuře na citronu s rýží a citronovou limonádu za slušnou cenu 7 singapurských dolarů. Porce nebyla nějak extra velká. Příště zamířím jinam.

Podél nábřeží jsem se procházela a fotila. A užívala si ten pocit bezpeči a klidnou atmosféru. Všude čisto, nad hlavou se mi tyčily nasvětlené mrakodrapy. Došla jsem až k Merlion Parku s vyhlídkou na Marina Bay Sands hotel. Udělala si několik fotek symbolu města Merliona - napůl ryby, napůl lva. Singapur znamená v překladu lví město. Prý tu nikdy ale žádní lvi nežili, jen tygři. Vlezla jsem do obchodu se suvenýry, kde ty ceny nebyly ale vůbec lidové. Pohledy budu kupovat jinde a doufám, že se dostanu na nějakou místní tržnici, kde stejné věci seženu za polovic. Na zpáteční cestě jsem to vzala po druhém břehu řeky. V jedné restauraci hrála živá hudba. Zrovna hráli jednu písničku od Nickelbeka. Fajn atmosféra.

No, a protože zítra chci vyrazit brzy na další poznávání, po desáté jsem se vrátila na hostal. A doufám, že se mi podaří usnout.

Tak jsem doufala, že snad dnes v noci půjdu spát normálně, ale pásmová nemoc mě dohnala. Usnula jsem o půlnoci místního času a již před druhou byla zase vzhůru a až někdy do šesti se převalovala. Pěkný hnus! Tak doufám, že když dnes celý den budu někde venku, tak pak budu spát jako zabitá.

Vaše Katka

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style