Katka na cestách: První noc v Singapuru

Katka na cestách: První noc v Singapuru
Foto Katka Francová
Další fotky: 
Katka na cestách: První noc v Singapuru
Katka na cestách: První noc v Singapuru
Katka na cestách: První noc v Singapuru
Katka na cestách: První noc v Singapuru
Katka na cestách: První noc v Singapuru

 

Sedmnáctihodinová cesta byla únavná. Hlavně to sezení. Ale proběhla bez problémů. Tentokrát jsem vyfasovala místo u okénka, z čehož jsem moc nadšená nebyla, hlavně kvůli chození na záchod a protahování se. Služby Swiss Air byly korektní.

Na letiště Changi jsme dosedli deset minut po šesté odpoledne a já doufala, že se dostanu na hostal v nějaký normální čas. Recepce hostelu zavírala v deset. Počítala jsem s tím, že na letišti ješte minimálně hodinu a půl strávím čekáním na imigrační a zavazadla. To jsem se ale spletla. Ani ne za hodinu už jsem seděla v metru směr centrum! :-) Na imigračním to odsýpalo, za 5 minut jsem dostala razítko do pasu a šla si vyzvednout batoh. U pasů jsem opět čekala jen asi pět minut. Pak ještě vyměnit nějaké peníze, oskenovat zavazadla, jestli nic nelegálního nepřivážím a už jsem si to mířila po směrovkách k zastávce metra MRT. Singapurský dopravní podnik má zkratku SMRT. Nemohla jsem nevyfotit logo s nápisem v angličtině, že "SMRT přesouvá lidi", fakt legrace. U přepážky jsem si koupila kartu EZ-link, se kterou můžu jezdit po celém Singapuru a ušetřím si tak čas a i peníze. Jinak bych pokaždé musela nabíjet nový kredit. Cena 12 SG dolarů, z toho 7 je jízdné. Orientace v jednotlivých linkách metra je snadná. Nasedla jsem na metro, jednou přestoupila a za půl hodiny vystoupila na Raffles Place a šla najít hostal Five Stones. Přitom jsem objevila nábřežní uličku Boat Qway plnou restaurací a barů nabízejících lákavé pokrmy za již méně lákavé ceny. Nasvětlené mrakodrapy a klidná atmosféra mě okamžitě nadchla. Udělala jsem si pár fotek a pokračovala do hostelu se ubytovat, abych pak mohla jít již bez plné polní na obhlídku a taky něco pojíst. Hostal je čistý a zvláštností je, že se tu vyzouvá a po chodbách chodí bosky. Klimatizace také funguje, tak se aspoň v noci vyspím. Panuje tu totiž vlhké horko s teplotami nad 25 stupňů. Po osmé hodině jsem se vydala do nejbližších ulic. Sedla do jednoho občerstvení, poručila si kuře na citronu s rýží a citronovou limonádu za slušnou cenu 7 singapurských dolarů. Porce nebyla nějak extra velká. Příště zamířím jinam.

Podél nábřeží jsem se procházela a fotila. A užívala si ten pocit bezpeči a klidnou atmosféru. Všude čisto, nad hlavou se mi tyčily nasvětlené mrakodrapy. Došla jsem až k Merlion Parku s vyhlídkou na Marina Bay Sands hotel. Udělala si několik fotek symbolu města Merliona - napůl ryby, napůl lva. Singapur znamená v překladu lví město. Prý tu nikdy ale žádní lvi nežili, jen tygři. Vlezla jsem do obchodu se suvenýry, kde ty ceny nebyly ale vůbec lidové. Pohledy budu kupovat jinde a doufám, že se dostanu na nějakou místní tržnici, kde stejné věci seženu za polovic. Na zpáteční cestě jsem to vzala po druhém břehu řeky. V jedné restauraci hrála živá hudba. Zrovna hráli jednu písničku od Nickelbeka. Fajn atmosféra.

No, a protože zítra chci vyrazit brzy na další poznávání, po desáté jsem se vrátila na hostal. A doufám, že se mi podaří usnout.

Tak jsem doufala, že snad dnes v noci půjdu spát normálně, ale pásmová nemoc mě dohnala. Usnula jsem o půlnoci místního času a již před druhou byla zase vzhůru a až někdy do šesti se převalovala. Pěkný hnus! Tak doufám, že když dnes celý den budu někde venku, tak pak budu spát jako zabitá.

Vaše Katka

Poslat nový komentář