Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Keltská noc letos oslaví patnáctiny!

Keltská noc letos oslaví patnáctiny!
ilustrační foto FB Keltská noc

Mezinárodní hudební festival Keltská noc letos slaví narozeniny. Jubilejní 15. ročník se uskuteční jako tradičně v autokempu Žralok v Plumlově. Keltské rytmy se z něj ponesou 22. a 23. července 2016.

Jedinečný festival se od svého vzniku stal se významnou kulturní akcí, která přesahuje hranice naší země. Na jeho pódiu se vystřídaly vedle českých a slovenských hudebníků také stovky umělců z mnoha zemí nejen Evropy ale i celého světa, např.: Irska, Dánska, Velké Británie, Francie, Španělska, Německa, Rakouska, USA, Kanady, Nového Zélandu a dalších zemí... Připomeňme si zahraniční skupiny a umělce, jako např.: Sliotar, Gráda, Boys of the Hills, Steafan Hannigan, Paulin Scanlon, Moving Cloud, Tradish, Matching Ties, J.Eoin, a další... Letošní novinky Keltské noci jsou např.: Los Paddys de la Pampas (IRL), Paddy Murphy (AUT), taneční soubor z Polska Ellorien, dále skupina České Srdce, která je na české hudební scéně již legendou, a také mnoha cenami ověnčený Tomáš Kočko s Orchestrem.

„Keltská noc není jen o hudbě a tanci, ale také o keltské historii, která je úzce spjatá s naším krajem, o keltské spiritualitě a předvádění života keltů formou ukázek starých keltských řemesel, výroby zbraní a ukázky bojů. Keltská noc je ale také o dobré náladě a krásné atmosféře, kterou spoluvytvářejí všichni návštěvníci festivalu, kteří se sjíždí jak z celé ČR, tak i ze zahraničí. Keltská noc není festival komerčního zaměření, její hlavní vizí a posláním bude i nadále - připomínat lidem vzájemnou kulturní propojenost zemí Evropy prostřednictvím "keltství", které jako historická nit propojuje většinu zemí Evropské Unie a která ovlivnila i kulturu mnoha zemí po celém světě. Chceme také ukázat, že i náš region je významnou součástí této historie,“ vzkazují pořadatelé.

Bližší informace o účinkujících najdete na stránkách www.keltska-noc.cz. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style