Najíme se s Kofolou v Prostějově? Není to vyloučeno

Najíme se s Kofolou v Prostějově? Není to vyloučeno
ilustrační foto vizualizace kofola.cz

 

Výrobce nealkoholických nápojů Kofola vstupuje do restauračního byznysu. V úterý v centru Prahy otevře svůj pilotní podnik NaGrilu. V příštích letech mají následovat desítky dalších. Není vyloučeno, že se s Kofolou najíme i v Prostějově.

Restaurace NaGrilu bude rychlým občerstvením s  nabídkou jídel z čerstvých surovin a obsluhou. První restaurace se otevře v úterý v pražské Jindřišské ulici. V dalších pěti letech chystá Kofola s restauracemi expandovat v Česku a na Slovensku. Mělo by se jednat o desítky podniků s tím, že koncept počítá s různými velikostmi od restaurací až po menší prostory například v obchodních centrech, a to především formou franšíz.

Na otázku, zda se s NaGrilu setkáme i v Prostějově, odpověděla PvNovinkám mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová velmi šalamounsky: „S Moravou určitě počítáme, ale v současné chvíli jsou další plány rozvoje součástí obchodní strategie, kterou nechceme prozrazovat .“ (red)

NaGrilu

NaGrilu se inspiruje fast-foody v rychlosti přípravy jídla, které bude zákazník platit u pokladny. Ostatní služby budou jako v klasické restauraci. Jídla se budou upravovat pouze grilováním, pečením či vařením. Hosté budou moci přípravu svého jídla sledovat díky volnému výhledu do kuchyně.

 

Poslat nový komentář