Čtenářské pátrání po kojenecké vodě. Kdo má pravdu?

 Čtenářské pátrání po kojenecké vodě. Kdo má pravdu?
Foto Jiří Pospíšil
Další fotky: 
 Čtenářské pátrání po kojenecké vodě. Kdo má pravdu?

Je v Prostějově kojenecká voda nebo ne? Do pátrání se dal jeden z našich čtenářů, Jiří Pospíšil. Hydrant v Brněnské ulici je údajně zdrojem pravidelně kontrolovaným a plně vyhovuje požadavkům na kojeneckou vodu. Město tvrdí opak.

"Chtěl jsem pro svého chlapečka kojeneckou vodu, ale hydrant nebyl nijak označen. Odběr vody jsem vzdal a koupil raději balenou. Navštívil jsem tedy Moravskou Vodárenskou společnost v Prostějově, abych se dozvěděl více. Zaměstnanci mě ubezpečili, že voda ze zmiňovaného odběrového místa je nejen pitná, ale i vhodná jako kojenecká. Společnost pravidelně vodu kontroluje," napsal PvNovinkám Jiří Pospíšil.

Odběrové místo a samotný hydrant podle něj patří městu Prostějovu. Ten ale to, že by měl být zdrojem kojenecké vody, popírá. 

"Jde o běžný hydrant, který je napojený na vodovodní řad. Nejde o kojeneckou vodu! (kojenecká voda kdysi bývala před více než 20 lety na Okružní ulici u ZŠ Horáka), toto je běžný hydrant, nikdy nebylo uvedeno, že jde o kojeneckou vodu," sdělila redakci mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová. 

O konečné vyjádření požádala redakce Moravskou vodárenskou. S odpovědí vás seznámíme. (red)

 

Komentáře

Ve vodovodu určitě není kojenecká voda.

Poslat nový komentář