Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Vám to nevadí?

Vám to nevadí?
ilustrační foto

Koncem září jsem dostala dopis od své zdravotní pojišťovny. Sdělovala mi, že se rozhodla sloučit s jinou pojišťovnou a že se od 1. října 2012 stávám klientkou České průmyslové zdravotní pojišťovny. Urazilo mě to.

Byla jsem totiž u toho, když Metal Aliance jako zaměstnanecká zdravotní pojišťovna vznikala a hned po jejím založení jsem k ní přehlásila celou rodinu. Následujících nejméně 15 let jsem nepotřebovala ani doktora, natož zdravotní pojišťovnu. A tak se v mém podvědomí ustálil jakýsi pocit sounáležitosti. Když jsem následně onemocněla, zdálo se mi, že je „metalka“ vnímána jako solidní pojišťovna. A teď jsem po kontrole u lékařky zjistila, že ona sama mi automaticky v papírech přepsala číslo pojišťovny na 205. Věděla totiž, že jiná možnost neexistuje. A mně začalo vadit, že někdo o mně rozhodl, aniž by se mě zeptal na názor. Svědčí to o aroganci a neúctě vůči klientům.

„Máte pravdu. Sloučení sice proběhlo podle zákona, ale v podstatě bylo porušeno právo svobodné volby pojišťovny pro pojištěnce,“ potvrdil mi na nedávném setkání s novináři poslanec Pavel Holík.

Podle jeho slov sloučením s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou, za níž stojí společnost Agel, jež mimo jiné provozuje prostějovskou nemocnici, vznikla druhá nejsilnější zdravotní pojišťovna v našem regionu i sousedním Moravskoslezském kraji. „Ovšem nic to nemění na tom, že pokud se vám to nelíbí, můžete o přestup k jiné pojišťovně požádat až v polovině příštího roku a přestup se pak uskuteční až k 1. 1. 2014. A to není správné, v tomto případě bych byl pro výjimku,“ dodal Pavel Holík.

(ok)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style