Když je kunám zima...

Když je kunám zima...
ilustrační foto

 

Je poměrně známo, že když se ochladí, vnikají kuny do motorového prostoru právě zaparkovaných automobilů, kde se hřejí. Ovšem nejen to, baví se drásáním termoizolační výstelky a překousávají kabely. V případě, že malé šelmy žijí ve vašem sousedství, měli byste se na jejich nájezdy s přicházející zimou připravit. 

Kuny nelze ani trávit ani lapat do pastí, je možné je od diverzních akcí pouze odrazovat. „Zaručený a vyzkoušený recept je zavěsit do prostoru motoru v punčoše či ponožce chuchvalec vyčesané kočičí srsti, nebo pokapat izolační výstelku citrusovým olejem do aroma lamp,“ přidal radu mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben. Kabely lze podle něj rovněž  potřít tekutým voňavým mýdlem. Existuje i speciální sprej proti kunám.

Zaručený recept má i Josef Sychra. „Žiju kousek od lesa, takže kuny patří k častým návštěvníkům. Auto mi znepojízdnily několikrát, až jsem přišel na jednoduchý fígl. Pod motorový prostor zaparkovaného auta jsem natáhl pás králičího pletiva, což kuny spolehlivě odradilo. Je jim to zřejmě nepříjemné na došlap, takže do motoru už nelezou,“ popsal PvNovinkám. (ber)

Poslat nový komentář