Tříkrálová sbírka je opět tu

Tříkrálová sbírka  je opět tu
ilustrační foto

 

Koledníci Tříkrálové sbírky nasbírali v loňském roce v našem regionu 1,11 milionu korun. Peníze putovaly například na nové topení Domu pokojného stáří v Bohuslavicích nebo na vybavení Daliborky v Prostějově, která slouží postiženým lidem. Budou koledníci v roce 2014 ještě úspěšnější?

Do ulic v době od 1. do 14. ledna opět vyjdou koledníci se zapečetěnými pokladničkami. Stane se tak již po čtrnácté oproti celorepublikovému třináctému ročníku. Původem charitativních sbírek se totiž pyšní právě Prostějovsko a Olomoucko.

„Úplně první Tříkrálovou sbírku pořádaly pouze charity v Olomoucké arcidiecézi a to již v roce 2000. Po úspěšném prvním ročníku se následně do pořádání sbírky zapojila celá organizační struktura Charity Česká republika,“ říká koordinátor projektu za Olomouckou arcidiecézi Marek Navrátil.

V roce 2014 budou na Prostějovsku peníze využity zejména na pomoc osamělým matkám, lidem v nouzi a bez přístřeší. Charita rovněž potřebuje zakoupit nové auto pro pečovatelskou službu a nechat zpracovat projekt na opravu budovy v Martinákově ulici. Časem by v ní měly vzniknout další chráněné dílny a bydlení. Finance podpoří také projekty diecézních charit nebo humanitární pomoc.

Koledníky Charity lidé poznají dle jejich průkazky opravňující je koledovat pro Charitu a úředně zapečetěné kasičky.

(red)

Poslat nový komentář