Vadí vám hrubky v letácích? Mně ano!

Vadí vám hrubky v letácích? Mně ano!
ilustrační foto

Nevím, jak jste na tom vy, ale mě každá hrubka přímo praští do očí. Netvrdím, že se mi občas nějaká chybička také nepodaří, ale v podstatě při čtení jakéhokoliv textu pravopisnou chybu okamžitě vidím. Asi je to nemoc z povolání...

Na sociálních sítích to neřeším, ale moderátory v televizi hlasitě opravuji, pokud říkají, že okna jsou pevné a děvčata hezké. Což o to, vyslovená chyba je otázkou okamžiku, ale napsaná je skoro věčná. A nic na tom nemění ani skutečnost, že se říká: nic není starší než včerejší noviny.

To jen na vysvětlenou. Vím, že většině lidí je úplně jedno, patří-li do slova tvrdé či měkké y - i, jenže já si nemohu pomoci. Byla dokonce doba, kdy jsem jedny z regionálních novin četla s červenou tužkou v ruce a nechápala, proč pár stovek, jež by vydavatel dal korektorovi, zde považují za vyhozené peníze.

Dnes ráno jsem při snídani listovala čerstvým letákem a málem jsem se udusila chlebem. Proboha, to si ten leták někdo nemůže přečíst dřív, než jej vytisknou a rozešlou do tisíců domácností? Protože napsat, že přístroj "připravý maso" snad nemůže ani ten, kdo vyšel ze školy v páté třídě... (ok)

Poslat nový komentář