Dnes si s Terezkou dáme nepečený cheesecake ve sklenici

Dnes si s Terezkou dáme nepečený cheesecake ve sklenici
ilustrační foto
Další fotky: 
Dnes si s Terezkou dáme nepečený cheesecake ve sklenici

Asi už se pomalu ale jistě stává pravidlem, že přispívám spíš se sladkými recepty. Ani tentokrát tomu nebude jinak. Dneska se s vámi chci podělit o recept na nepečený cheesecake, který se hodí jako skvělý dezert po dobré večeři, nebo jako sladká svačinka. A nebo prostě jen tak. Určitě s ním vzbudíte úspěch :).

3 porce - doba přípravy: 25-30min, doba chlazení: 45min+Potřebujeme: zhruba 100g oblíbených sušenek (třeba BeBe), 25g másla, 250g krémového sýra (můžete použít sýr Philadelphia, ale nemusíte. Bohatě postačí třeba klasický gervais), 1 vrchovatá lžíce créme fraiche nebo zakysané smetany, 60g cukru, 1 lžička vanilkového extraktu, 2 lžíce čokoládového baileys (nemusí být), M&M´s, lentilky, čokoláda, ovoce na ozdobu

postup

1. Sušenky nahrubo rozdrobte, čím víc budou rozdrobené, tím lépe to bude výsledně vypadat, ale větší kousky jsou zase lepší chuťově. Smíchejte je s rozpuštěným máslem.

2. Smíchejte sýry s créme fraiche, s cukrem, extraktem a baileys. Mixujte do hladka.

3. Vaše oblíbené nádobky, můžou to být dózy, skleničky apod., naplňte nejdřív sušenkami, potom "sýrovým krémem", pak zase sušenkami a nakonec krémem. Můžete ozdobit podle vaší představivosti. Já jsem původně chtěla udělat mangovou omáčku, ale kvůli baileys se k tomu už nehodila. Pokud baileys přidávat nebudete, nějaké ovoce k tomu bude úžasné!

Vaše Tereza Sehnalová

Poslat nový komentář