Narozeniny oslavilo osm kopyt

Narozeniny oslavilo osm kopyt
ilustrační foto
Další fotky: 
Narozeniny oslavilo osm kopyt
Narozeniny oslavilo osm kopyt
Narozeniny oslavilo osm kopyt

Nejen lidé, ale i zvířata mohou oslavovat. Ve stádu žiraf Rothschildových v ZOO Olomouc bylo důvodů hned několik. Pozornost k sobě připoutal dvouletý oslavenec Salongo a malá Zwena, čerstvě pokřtěné 53. mládě olomoucké skupiny.

Rodiči Zweny (*15. 12. 2013) jsou Zaira a Marc. Marc je otcem i dospívajícího Salonga (*10. 2. 2012), jen maminkou se v jeho případě stala Samantha. Zwena zůstala od svého narození temperamentní, což se projevilo už při prvním ošetření, kdy nakopala svého ošetřovatele do míst, kam se slušní lidé neposílají. Naproti tomu Salongo byl na přítomnost ošetřovatelů důsledkem nedostatečného množství mléka své maminky zvyklý. A tak není divu, že si svou mírnou a klidnou povahu zachoval.

ZOO Olomouc je chovem žiraf věhlasná. Chovají se zde od roku 1977, kdy přišel první chovný pár samec Tom a samice Lindy–Lou. Skutečné zakladatelky chovu byly samice Lena a Zuzana. V současné době tvoří stádo žiraf Rothschildových tři samci a 11 samic. Prim ve stáří samic drží dvacetiletá Amina.

Zoologická zahrada Olomouc se zapsala do historie chovu žiraf jedinečnou událostí. V roce 1999 Veronika porodila dvojčata. Tato dvojčata přežila, což se podařilo pouze čtyřikrát na světě. Veronika byla obdivuhodnou a příkladnou maminkou, na svět přivedla celkem deset mláďat a svým věkem 24 let patřila k nejstarším žirafám v České republice. (red)

Foto ZOO Olomouc

 

Poslat nový komentář