Očista organismu v jarním období

Očista organismu v jarním období
ilustrační foto

Přichází jaro a s ním pro většinu z nás jarní únava. Čeho je tato únava známkou? Především se v organismu během zimního období uložila spousta usazenin ze zimního hodování. Naši předkové byli moudří a po zimě řešili očistu těla půsty a očistnými bylinnými čaji a koupelemi. Dnes se lidé začínají vracet k přírodním formám prevence a znovu začínají využívat osvědčené způsoby svých předků. Vracejí se k různým půstům i delším hladovkám, které mají pročistit tělo. Při očistě nám také může pomoci saunování a pobyty v páře, ale také různé druhy bylin pro celkovou očistu i očistu určitých tkání a orgánů.

K celkově obecně čisticím prostředkům patří výluhy z těl rostlin pýru, židovské mochyně, lopuchu, gemmoterapeutik břízy, jasanu a buku. Důležité je také pročistit hlavní orgány a ústrojí – játra jalovcem, ostropestřecem, žitem, schizandrou či rozmarýnem. Odvděčí se nám tím, že zmizí únava. Močové ústrojí je též potřeba pročistit, protože jarní období je ve znamení problémů s močovými cestami. Jedničkou v očistě od bakterií je lichořeřišnice a brusinka, ledviny též pročistí vřes, celík zlatobýl, bříza. Bylinky a gemmoterapeutika nám též dodávají do organismu vitamíny a stopové prvky potřebné pro chod organismu. Aby nás při jarní únavě nepotkala infekce, můžeme tělu pomoci čaji z různých bylin a také tinkturami, které likvidují v těle bakterie – lichořeřišnice, česnek, tinktura ze semene grepu, která má protibakteriální a protivirové působení. Na zvýšení imunity můžeme využít tinktur z bylin echinacea, maralí kořen, rakytník, eleuterokok, z výtažků pupenů – černý rybíz, lesní bez hroznatý, ořešák. Když přece jen nemoc přijde, na snížení teploty a zlepšení stavu nám může pomoci gemmoterapeutikum z vrby.

Všechny tyto prostředky mají jeden společný cíl – povzbudit či posílit organismus tak, aby dosáhl uzdravení. Bylinky jsou přírodní prostředky, které mají oprávněné místo na slunci a jsou též potřebné k dosažení a navrácení zdraví. (PR)

Mgr. Jarmila Podhorná – Naděje, 798 46 Brodek u Konice 3, Poradna: 582 391 254, 737 525 301, Objednávky: 582 391 207

Email: objednávky@nadeje-byliny.eu, web: www.nadeje-byliny.eu

 

 

 

 

Poslat nový komentář