Muzea zvou na výstavy o válce i gigantech doby ledové

Muzea zvou na výstavy o válce i gigantech doby ledové
ilustrační foto

K pravěku i dějinám 20. století zavedou návštěvníky výstavy v Přerově a Olomouci. V Přerově připomenou výročí 1. světové války, v Olomouci giganty doby ledové. O víkendu si na nedostatek programu rozhodně stěžovat nemůžeme.

Podobu Přerova a život jeho obyvatel za 1. světové války přibližuje výstava Za císaře pána a jeho rodinu: Přerov na prahu 1. světové války. "Výstava se zaměří nejen na válečné události, ale připomene i dobu, která Velké válce předcházela - dobu sklonku rakousko-uherského mocnářství v oblasti regionálních dějin, výtvarné kultury a dějin školství," popsal ředitel muzea Radim Himmler.

Osmnáct modelů vyhynulých zvířat zhotovených podle nejnovějších vědeckých poznatků jsou pak lákadlem výstavy Giganti doby ledové, kterou lze navštívit ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před 10 tisíci lety vlivem klimatických změn, ale i ty, které vyhynuly před několika staletími rukou člověka. Návštěvníci se také dozví zajímavosti například o životě mamuta, ptáka moa nebo šavlozubého tygra. (red)

Foto archiv Vlastivědné muzeum Olomouc

Poslat nový komentář