Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Po letech se vrátila do Prostějova sběratelská burza

Po letech se vrátila do Prostějova sběratelská burza
ilustrační foto

Občanské sdružení Červené barety uspořádalo 1. ročník sběratelského setkání v Prostějově. Dle slov předsedy sdružení Jindřicha Starého se rozhodli dát možnost Prostějovanům a jiným vystavovat, prodávat ale i navštívit místo, kde by si všichni mohli prohlédnout či zakoupit různé sběratelské předměty nebo věci, které pro někoho nic neznamenají, ale pro někoho jsou raritou a vzpomínkou, či sběratelským unikátem a kouskem. Setkání se konalo v překrásných secesních prostorách přednáškového sálu Národního domu Prostějov. Celkem přišlo 14 vystavovatelů a víc než sto návštěvníků.

Co na tuto skutečnost říkají pořadatelé? „Vzhledem k našim možnostem a vzhledem k tomu, že po mnoha letech je toto první ročník, jsme spokojeni jen částečně“, řekl předseda sdružení Jindřich Starý. A pokračoval: „Je potřeba, aby se o naší aktivitě dozvěděl co největší počet lidí. Je to ale o dvou faktorech. O zájmu a o propagaci. „S informovaností a propagací nám musejí trochu pomoci média. V momentě, kdy budou lidé dostatečně informováni a vryje se jim do paměti tento „bleší trh“, pak to bude už jen o jejich zájmu a chuti se ho zúčastnit,“ doplnil jeho slova místopředseda Michal Mucha.

Zklamán a překvapen z nízkého zájmu vystavovatelů byl i Jindřich Skácel z Galerie umění Prostějov, který to měl do Národního domu asi nejblíže. „Rozhodně nechápu, a je to velká škoda, že tak málo vystavovatelů využilo tohoto setkání a možnosti vystavovat své předměty a sbírky, navíc v tak luxusním prostředí, jakým prostory přednáškového sálu rozhodně jsou. A ještě dodává: „Rozhodně by byla škoda v této aktivitě nepokračovat.“

„Velice nás potěšilo, že přijeli na setkání lidé z Brna, Chrudimi, Holešova, ale i ze Slovenska a dalších měst. Dle jejich slov jsou rádi, že se „bleší trhy“ do Prostějova vrací,“ ukončil rozhovor předseda Jindřich Starý.

Červené barety všem vzkazují, že na podzim, konkrétně v sobotu 25. října od 7 do 13 hodin opět uspořádají již druhé setkání, a že jsou si jisti, že návštěvnost bude mnohem větší. Pokud máte zájem o bližší informace, informujte se na www.cervenebarety.cz

(mm)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style