Jak to dělám já: Dnes rajská s paprikami podle pana Pavla

Jak to dělám já: Dnes rajská s paprikami podle pana Pavla
ilustrační foto
Další fotky: 
Jak to dělám já: Dnes rajská s paprikami podle pana Pavla
Jak to dělám já: Dnes rajská s paprikami podle pana Pavla
Jak to dělám já: Dnes rajská s paprikami podle pana Pavla

Nechtěl jsem se o tento recept s nikým dělit, ale manželka nedala jinak. Fakt je, že mě sice do kuchyně pouští dost nerada, ale je pár jídel, které jsou mojí výhradní doménou. Jedním z nich je i rajská s plněnými paprikami. Tu musím po uvaření před ženou hlídat, pořád by jen ochutnávala. :)

 

Takže příprava. Naplním si papriky mletým masem - na půl kila mletého masa dám dvě vejce, hrst strouhanky, ochutím jen solí a oreganem (pozor - nedávám ani cibuli, ani česnek). Masová náplň je pak jemné chuti a skvěle se doplňuje s rajskou, která je spíš sladší. Papriky naplním (viz foto).

Připravím si litr vývaru (z Masoxu nebo hovězího bujonu).

Papriky vložím do kastrolu a na oleji je pomalu opékám ze všech stran, aby se masová směs dobře uvnitř propekla (viz foto).

Pak papriky vyjmu, z výpeku připravím světlou jíšku, stačí asi 4 polévkové lžíce mouky.

Připravím si karamel - do čistého rendlíku dám 4 polévkové lžíce krystalového cukru a za stálého míchání nechám rozpustit. Jak začne karamel lehce hnědnout, zaleju vývarem a nechám karamel rozvařit. Pak jej naliju na připravenou jíšku. Provařím (furt míchám), přidám tři plechovky rajčatového protlaku (jedna plechovka o obsahu asi 130 g, maličkých plechovek víc), dochutím cukrem a mletou skořicí. Omáčka je tmavě červená, hustá (pokud je hustá moc, zředím kapkou vody), za stálého míchání zase provařím, úplně na závěr se může na zjemnění přidat plátek másla.

Jak jsem se už zmiňoval, omáčka je spíše sladší, tak ji máme u nás rádi. Ale chuť je nezapomenutelná. Pamatuju si ji z dětství a dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, jak ji moje babička tehdy dělávala.

Papriky před podáváním přihřeju spolu s knedlíky nad párou. Toto jídlo u nás jedlo hodně našich přátel i příbuzných a všichni byli nadšeni. Moje manželka dokonce dává této rajské přednost před svíčkovou.

Takže - nechte si chutnat.

Pavel K.

Komentáře

Vývar z masoxu a plechovky protlaku, nebylo by lepší udělat si hovězí vývar a rajčata použít čerstvá,pěkně vyzrálá? Pravda,kdo má dnes čas vařit vývar,ale i tak. Některá jídla se ošidit nedají a tohle je jedno z nich.

Poslat nový komentář