Litovelský Otvírák nabídne pivní speciály i skvělou muziku

Litovelský Otvírák nabídne pivní speciály i skvělou muziku
ilustrační foto

V areálu Pivovaru Litovel se 9. srpna sejdou příznivci pěnivého moku a dobré muziky. Uskuteční se zde totiž jubilejní 10. ročník akce nazvané Litovelský Otvírák. Návštěvníci se mohou těšit například na známé české skupiny a zpěváky nebo na piva speciálně uvařená právě pro tuto událost. Vstup je jako každý rok zdarma.

Herec a zpěvák Jiří Macháček a jeho Mig 21, finalista soutěže SuperStar Petr Bende nebo skupina Mandrage se svým šlágrem Šrouby a matice. To je jen několik vrcholů z programu Otvíráku. O tom, že se tato událost těší velké oblibě, svědčí i dlouhodobě vysoká návštěvnost, kterou by mohly závidět i leckteré komerční festivaly. „Loni jsme v areálu našeho pivovaru přivítali více než 10 000 návštěvníků. Vedle hudebních hvězd totiž nabízíme i bohatý doprovodný program,“ vysvětluje záměry pořadatelů vedoucí marketingu Pivovaru Litovel Markéta Václavková.

Den před Otvírákem bude možné mezi 12. a 17. hodinou navštívit vyhlášené Muzeum pivovarnictví, které vybudovali místní nadšenci v čele s bývalým sládkem Miroslavem Koutkem. Brány Pivovaru Litovel se otevřou v sobotu 9. srpna v 10 hodin. Příchozí si budou moci prohlédnout prostory, kde se vaří pivo. V pravé poledne pak odstartuje tradiční cyklistický závod Free Litovel Bobr Bike, který účastníky provede podmanivou přírodou Litovelského Pomoraví. A po obědě se na hlavní scéně a na nádvoří rozběhne naplno kulturní program. Pro mladší návštěvníky je připravena i třetí, alternativní scéna, na níž se představí mnoho DJů s taneční hudbou mnoha žánrů.

Vedle hudby bude hlavním „tahákem“ sobotního programu i možnost ochutnat kompletní produkci pivovaru Litovel. „Vedle kompletního sortimentu našeho pivovaru jsme uvařili i několik piv speciálně pro tuto akci. Čepovat tak budeme například silnou světlou patnáctku nebo weizenbier,“ přibližuje nabídku Otvíráku sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký. Dále bude možnost ochutnat například svrchně kvašené extra hořké pivo IPA. (red)

Poslat nový komentář